I семестр 2017-2018 н.р.

Відзначення Дня захисника України в Новогродівській І-ІІІ ступенів ЗОШ №7

«ЧЕСТЬ, ПОШАНА І СЛАВА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ»

Протягом тижня у нашому закладі проходили заходи з відзначення Дня захисника України. Розпачалось святкування з радіо лінійки»Честь, пошана і слава захисникам України», на якій учениці 7-А та 11-А класів привітали чоловіків і хлопців зі святом і оголосили переможців конкурсу на кращу листівку (І місце — 11-А клас, ІІ — 5-Б клас, ІІІ – 7-А клас).  Найгучніше пройшов спортивний захід, в ході якого діти  змагались у різних видах спорту,  відбулася єдина класна година , до учнів 5-6-х класів завітала з виступом агітбригада 7-А класу, 8 класи переглянули тематичні фільми,а в старшій ланці  пройшли уроки-спогади, також наша школа взяла участь у конкурсі на кращу квіткову композицію до Дня захисника України.

                                                                        ЧЕРНОВА Н.С.

Українське військо: історія і сучасність

14 жовтня в день Покрови  Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва наш народ відзначає державне свято – День Захисника України. Саме цього дня вшановується мужність та героїзм захисників незалежності  України , віддається шана військовим традиціям українського народу. Цей день – не просто дата в календарі,  це свято мужності й військової доблесті.
«Українське військо: історія і сучасність» — такою була тема виховної години, що пройшла 12 жовтня 2017 року в 9 класах і була присвячена Дню Захисника України. Мета виховної години – ознайомлення з історією становлення і розвитку українського війська, виховання патріотизму, любові до рідного краю, шана перед подвигами захисників України. У межах цього заходу учні зробили  заочну подорож до Музею Збройних сил України, захищали проекти «Легендарні історичні постаті», «Українське військо: історія і сучасність», переглянули відео визначних моментів в історії становлення української армії.

IMG_20171011_155104 IMG_20171011_182944   Класні керівники 9-х класів Прошакова О.В., Костянко Т.В.

Конкурс малюнків, листівок «Тобі, Захиснику!» був проведений серед учнів 2-4 класів

IMG_20171012_080715  IMG_20171012_081432

Учні 8-х класів переглядали тематичні фільми та представили власні проекти

«Ігри патріотів»

13 жовтня в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 традиційно відбулись змагання серед команд 11 класів «Ігри патріотів», присвячених Дню захисника України. Мета заходу: сприяти патріотичному вихованню молоді, спонукання до осмислення себе як частинки великого українського народу, пробуджувати національну свідомість; розвивати розумові і фізичні здібності, кмітливість, спритність, творчість; виховати любов і шану до України, виховувати дружбу на взаємодопомогу, взаєморозуміння. Перемогу отримала команда 11-А класу. Вітаємо переможців!

SAM_4988 SAM_4992

«Український визвольний рух у 1944-1950 р.» така тема уроку-спогаду з історії у 11-А класі

IMG_20171012_144536_003

Відкрий банківський світ

12 жовтня  відбулась зустріч учнів 9-А класу нашої школи з робітниками Новогродівського ПриватБанку  на тему: « Відкрий банківський світ з Юніор Банком».  Керівник міського відділення банку Манякіна Олена Вікторівна на початку екскурсії показала відеоролик про головний офіс Приватбанку у Дніпропетровську та  коротко розповіла  історію банку, потім  досить докладно й детально донесла до присутніх інформацію про різноманітність банківських послуг, про особливості банківських операцій, про види банківських карт, також познайомила учнів з основними банківськими професіями. Дітей зацікавила інформація про Карту ЮНІОРА ПриватБанку, яку може отримати навіть учень школи. Дев’ятикласники дізнались про швидкий спосіб рахування грошей, виявлення фальшивих купюр, роботу термінала. Екскурсія була цікавою та змістовною. Учням було видано сертифікати про участь в екскурсії до відділення ПриватБанку.

Прошакова О.В.

Єдиний урок німецької мови в Новогродівській ЗОШ І–ІІІ ступеня №7 

3 жовтня 2017 р. в ЗОШ  І – ІІІ ст. №7 було проведено Єдиний урок німецької мови в 6, 7, та 8 класах  з теми «2017-2018 навчальний рік – Рік німецької мови  в Україні».
В ЗОШ І-ІІІ ст. №7 німецька мова вивчається як друга іноземна мова. На уроці було використано матеріали, які розміщено на сайті відділу гуманітарної освіти в розділі « Рік німецької мови, а саме: 10 причин вчити німецьку мову» та інші.
Вчитель Литвин Л.П. повідомила учнів про відкриття Року мов у Київі.
Учні читали вірши німецькою мовою, розповідали про звичаї та традиції Німеччини, вчитель розповіла учням про свою подорож до Німеччіни, а саме до Берліну та Дрездену. Розповідь дуже сподобалась учням.
Було оголошено девіз року: «Зроби наступний крок». Учні ЗОШ І-ІІІ ст. №7 беруть активну участь у конкурсі «Орлятко» вже декілька років. Протягом навчального року буде проведено ще багато заходів, щодо Року німецької мови в Україні.

P1060397 P1060413 P1060419          Л.П. Литвин, учитель англійської та німецької мови     

День людей похилого віку

Класними керівниками були проведені бесіди до Міжнародного дня людей похилого віку за темою «Діалог поколінь». Учителем ОБЖ Колосовською Н.А.  була проведена лекція за темою «День добра та поваги» серед учнів 9-11 класів. На передодні професійного свята учні школи привітали  ветеранів педагогічної праці. Так, учні 8-Б класу та класний керівник Колосовська Н.П. взяли інтерв’ю у Відмінника освіти Литвин Людмили Петрівни про її педагогічну діяльність та поздоровили її зі святом.

P1060359 IMG_5612-683x1024 WP_20170927_11_00_02_Pro-577x1024 Fotor_150685222062185-1-768x1024

Подорож юних козачат

Чудового осіннього дня за старою шкільною традицією у дружньому колі 22 вересня зібралося дитяче товариство юних козачат  Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 «Козацьке братство».
На святковій лінійці курінні отамани урочисто повідомили кошовому  про готовність до походу на уявний острів Хортицю. Козачата згадали гасла, примовки куренів. А кошовий отаман, здавши рапорт берегині дитячого товариства, директору школи № 7 О.В. Самоздрі, отримав дозвіл вирушити у захопливу подорож. Ольга Вікторівна радо привітала козачат зі святом, висловила побажання чудово провести час, продовжувати традиції шкільного козацтва, любити рідну землю. Під урочистий Гімн товариства юних козачат «Гей, шуми Великий Луже», маленькі патріоти, учні початкової школи, у супроводі кошового отамана, класоводів — берегинь і батьків, гордо здійнявши прапори куренів і стяг дитячого товариства «Козацьке братство», вирушили в паркову зону міста.
Там діти і дорослі готували куліш, пекли картоплю, пили цілющий  трав’яний чай. Весело і завзято дітлахи брали участь у жвавих козацьких розвагах, естафетах, змаганнях, конкурсах.
Час пролетів непомітно. Завершилася мандрівка на уявний острів Хортицю пошуками козацького солодкого скарбу.
Цей день пройшов цікаво і неперевершено. І маленькі козачата, і дорослі поверталися додому задоволені, зі сподіванням на нову зустріч у майбутньому.

                                    Кошовий отаман дитячого товариства юних козачат «Козацьке братство» Рудик Артем

Ми – маленькі козачата

22 вересня наш дружний 3-Б клас вирушив у похід на уявний о. Хортиця. Це було справжнє свято для дітей: тут вони змагалися у спритності та витривалості, грали в ігри, а також куштували смачний куліш, зварений на вогнищі.
Цей захід ще більше згуртував учнів, дав їм змогу відчути себе справжніми козачатами. Усі учасники походу отримали велике задоволення та багато позитивних емоцій.

IMG_20170922_120302   IMG_20170922_122419  IMG_20170922_125205                         Задорожня О.В.

День Миру


                                       Людина створена природою для миру, а не для війни…
                                                                                                Франсуа Рабле

Щороку 21 вересня Новогродівська ЗОШ І-ІІІ ст.№7 відзначає Міжнародний день миру, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
В рамках заходів у школі проведено виховні години, уроки Миру, майстер-клас по виготовленню голубів, радіолінійка, акція «Голуб Миру», мета яких – пропаганда миру і дотримання принципів гуманності, свободи.

 Fotor               ЧЕРНОВА Н.С.

Фестиваль «Моє місто на долоні» 

14 вересня 2017 року гостинно приймала учнів та педагогів з усієї Донецької області Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Краматорської міської ради, у якій відбулося масове святкове дійство – обласний фестиваль  краєзнавчих учнівських досліджень «Моє місто (село) на долоні», під час якого урочисто були нагороджені переможці обласного конкурсу краєзнавчих робіт, що був присвячений 85-ї річниці з дня заснування Донецької області.   Отримала  диплом  лауреату  і   учениця  нашої   школи  Бандолько  Катерина.

2017-09-17_19-55-37 2017-09-17_19-57-27

Соколенко Ю.В., учитель історії

УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ!

Згідно рішення Міністерства внутрішніх справ  України, Міністерства  освіти  і науки України, Державного  департаменту  автомобільного транспорту України у ЗОШ № 7 з 1 по 20 вересня 2017 року був проведений Всеукраїнський  конкурс-рейд «Увага! Діти на дорозі!»
З метою  недопущення  випадків  дорожньо-транспортного  травмування  учнів і вихованців, формування культури  поведінки на дорозі та в громадському транспорті в ЗОШ № 7 пройшов рейд щодо запобігання загибелі і травмування дітей з визначенням  шляхів  поліпшення  учнями норм безпечної поведінки в процесі дорожнього руху.
У зв’язку  з цим у школі було проведено ряд заходів.
11 вересня  в усіх класах пройшли Єдині уроки  з правил дорожнього руху,
15 вересня — виховні  години  на теми: «Вулиця повна несподіванок», «У світі дорожніх  знаків», «Я –пішохід», «Правила дорожнього руху», ігри-естафети «Школа світлофорних наук», «Бережись автомобілю».
Учнями школи були накреслені маршрутні листи «Безпечна дорога від дому до школи». В річних планах учителів введено розділ «Профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму», де передбачені бесіди про використання велосипедів, мопедів та інших транспортних засобів.
Для батьків учнів школи на батьківських зборах проведено бесіди про те, як повинна поводити себе дитина, перебуваючи  на вулиці.
Вчителі початкових класів організували виступ агітбригад Юних інспекторів руху, зустріч з працівниками поліції,  які познайомили учнів з  дорожніми знаками та правилами переходу вулиці.  Працівник поліції  звернув увагу на дотримання правил дорожнього руху, ознайомив дітей з законами безпечності дітей на дорозі та відповів на всі запитання учнів.
Також, старшокласники провели рольову гру  «Дорожня азбука» для 5-7 класів. Діти продемонстрували знання, уміння реагувати у незвичайних ситуаціях на дорозі. Для учнів 5  класів проведено гру-естафету «Школа світлофорних наук». 16.09.2017 було проведене практичне заняття «Безпечний маршрут з дому  до школи » з учнями 6 А та 6 Б класів, метою якого є формування знань з правил дорожнього руху та виховання відповідальності за особисте життя і здоров’я. Класні керівники Джебженяк Л.Ю. та Авер’янова Ю.Г. розповіли про основні правила переходу вулиці, ознайомили з дорожніми знаками на шляху до школи, розібрали ситуації з ПДР.
Протягом місяця проводяться бесіди на уроках ПДР, які проводить Колосовська Н.А. Вони проходять цікаво і змістовно. Знання перевіряються за допомогою тестів «Сигнали світлофора», «Дорожні знаки», «Дорожня розмітка».
15 вересня 2017 року в 7-А класі було проведено класну годину «Безпека на дорозі — безпека життя», мета заходу — обґрунтувати важливість дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров’я школярів.

image image (1)

16.09.2017 було проведене практичне заняття «Безпечний маршрут до школи та зі школи» з учнями 6-А та 6-Б класів, метою якого є формування знань з правил дорожнього руху та виховання відповідальності за особисте життя і здоров’я. Класні керівники Джебженяк Л.Ю. та Авер’янова Ю.Г. розповіли про основні правила переходу вулиці, ознайомили з дорожніми знаками на шляху до школи, розібрали ситуації по ПДР.

«Олімпійські надії»

8 вересня 2017 року на міському майданчику відбулись спортивні змагання серед учнів шкіл міста «Олімпійські надії».
ЗОШ №7 прийняла активну участь  в наступних змаганнях:
— підтягування на перекладені серед учнів 8-9 класів (2 місце),
— вижимання гирі вагою 16 кг. серед  10-11 класів (2-3 місце), 
— міні-футбол серед учнів 7 класів (1 місце),  
— міні-футбол між 10-11 класами (2 місце),
— «Веселі старти» серед учнів 5-6 класів (1 місце).
В ході змагань діти нашої школи прийняли активну  участь і у конкурсі малюнків «Мій улюблений вид спорту», найкращими з них були роботи Марченко Віктора  4-Б клас, Шпаковського Олександра 5-А клас та Дейнекіна Дениса 5-А клас.
Успіх проведення міських змагань, залежав від правильної організації свята, від вірності та порядку визначених кроків, доцільно обраного комітету змагань, проведення тренувальної та агітаційної роботи, і як результат – радість в очах дітей та досягнуті спортивні перемоги на вищому рівні.

DSCN0305 DSCN0347 DSCN0381

 В.В.Масло, педагог-організатор ЗОШ№7

«В ОГНІ БУЛА ДОНЕЧЧИНА МОЯ»

 Донбас – міцна, велика сила,
Німеччина його, повірте, не зломила!

       nBIF0soK7jwЧимало свят дарує нам календар, та є свято найсвятіші для народу Донеччини — День визволення Донбасу від німецько — фашистських загарбників. Учні Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 7 завжди беруть активну участь у заходах, присвячених цій даті. 8 вересня 2017 р. у кожному класі пройшов єдиний урок «В огні була Донеччина моя», на якому учні вшанували пам’ять загиблих героїв. Також до учнів  5-х класів завітала з поетичним виступом агітбригада 7-А класу.
Усі проведені  заходи сприяли  розвитку почуття патріотизму та національної самосвідомості.

                                                                                      ЧЕРНОВА Н.С.

1veresnya

СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА-2017

Хай буде всім нам день оцей, як свято,
Хай буде щастя в серці у батьків.
Хай дзвонить дзвоник радісний, завзятий
Хай буде радість вищою від слів!

       Ось і закінчилось сповнене веселощів і радості літо. На впертому  календарі — 1 вересня. В цей день подвір’я школи наповнилося білими бантами, різнокольоровими букетами і загальним радісним  відчуттям того, що попереду нова і цікава сторінка шкільного життя.
У 2017/2018 навчальному році наш заклад гостинно відкрив двері для 52 допитливих і непосюдичих дітлахів. Гучними оплесками зустріли їх  присутні, яких привели на лінійку перші вчительки Дядіченко Л.О. та Федорова А.В. Хвилювалися й випускники, адже це їх остання першовереснева лінійка.
Директор  школи Самоздра Ольга Вікторівна привітала всіх з чудовим Днем  Знань. На наше Cвято  завітали  гості: Новогродівський міський голова Білецька Л.М. та начальник відділу освіти Кухтіна Р.М., їхні вітання були адресовані школярам, учителям та батькам.
А стартовий дзвінок у цьому навчальному році пролунав від першокласниць Чіжикової Марії, Тіхоненко Тетяни та учнів 11-А класа Константинова Олексія, Палилова Олександра.
Святкова лінійка  промайнула швидко, яскраво й урочисто.

Вітаємо всіх з початком навчального року! 

DSC_0438 DSC_0451 DSC_0489

СЕРПНЕВА ПЕДРАДА

30 серпня 2017 року відбулося засідання педагогічної ради Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7, на якій директором Самоздрою О.В. підведено підсумки діяльності закладу за минулий навчальний рік та окреслено пріоритетні напрямки роботи  на 2017/2018 н. р.