І семестр 2017-2018 н.р. №2

НОВИЙ РІК НЕСЕ ДИВА

Мабуть, кожен хотів би, щоб 2018 рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Тому в Новогродівській ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 27-28 грудня були організовані новорічні святкові заходи «Під Новий рік здійсняються дива!» для учнів 1-4 класів , театралізована вистава «Чарівні пригоди» для середньої і старшої ланки, які принесли новорічне диво в життя всіх учасників.
Святкова програма складалася з хороводів, конкурсної програми та інсценізованої новорічної казки, яку підготували члени театралізованого гуртка «Околиця».
Неповторні новорічні костюми, артистизм учасників та дитяча зацікавленість зробили дійство справжньою новорічною пригодою.
На святі були присутні військовослужбовці прикордонної застави та начальник Новогродівського відділу культури Писарєва Людмила Павлівна, які привітали всіх з Новим роком і «Різдвом Христовим!»
Всіх з Новим 2018 роком! Хай принесе він нам мир!

SAM_5193 SAM_5197 SAM_5201

Масло В.В.

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найбільшим і найрадіснішим для дітвори є свято Миколая. Відбулося воно 19 грудня в Новогродівській ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7. Школярі чекали на свого покровителя, доброго Духа. Хлопчики і дівчатка, щоб отримати гарного подарунка від Миколая, намагалися добре вчитися, поважати старших, допомагати батькам.
Святкова програма була різноманітна: пісні, яскраві таночки, інсценізації та цікаві діалоги зі Святим Миколаєм. В нагороду діти отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.
На святі були присутні гості бібліотекар міської бібліотеки Булкіна О.В. та педагог-організатор ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 Масло В.В., які щиро привітали дітей зі святом Миколая.
З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим, шановні добродії, здоров’я, щастя, радості, спокою і миру Вам у Ваших родинах.

100_4987 photo_1514548460 photo_1514549628

Масло В.В.

ОГОЛОШЕННЯ

В актовій залі Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 ім. Т.Г. Шевченка відбудеться новорічна театралізована програма для дітей  Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
№7:

VipTalisman1

    Запрошуємо всіх бажаючих до глядацької зали відвідати свято!

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 

20 грудня 2018 року в Новогродівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 відбулися батьківські збори 5-А класу на тему «Адаптація п’ятикласників до навчання в основній школі». Класний керівник Колосовська Н.А. ознайомила батьків з психолого-педагогічною характеристикою учнів 5-А класу. До участі в зборах були запрошені психолог школи Задко А.А. та медсестра Акулінушкіна Л.Г., які розповіли батькам про психологічні та фізіологічні зміни учнів 5 класу, дали поради, як краще пройти адаптаційний період дітям та дорослим і провели анкетування для визначення проблем, завдань для усіх учасників навчального процесу. Наприкінці зборів було підведено підсумок, що успішність людини в особистому житті, як у суспільній, так і в професійній діяльності в значній мірі забезпечується рівнем її психологічної підготовки, її вмінням адаптуватися до створених умов.
Колосовська Н.А.
SAM_5180 SAM_5183 SAM_5191
Колосовська Н.А., класний керівник 5-А класу

Від серця до серця!

    16 грудня 2017 року   колектив волонтерів – учнів та учителів Новогродівського закладу загальної середньої  освіти І-ІІІ ступенів №7 завітали в обласний дитячий центр «Дитяче містечко» м.Покровська  із концертною програмою «Від серця до серця» до Дня Святого Миколая.
Шкільні артисти приїхали  в чудово прикрашеному автобусі, за кермом якого був сам Святий Миколай. Веселі й жваві актори влаштували грандіозний концерт для  вихованців обласного центру «Дитяче мистечко». Учні нашої школи подарували вихованцям закладу яскраві танці, колоритні пісні, фокуси, зворушливі вірші. Розважальну програму продовжили спортивні змагання, естафети. Було цікаво і дорослим, і малим, бо всі без обмежень брали активну участь у різноманітних випробуваннях. Родзинка свята — виконання чудової фінальної пісні. У  дружньому колі зібралися вихованці обласного будинку, їх наставники і, звичайно ж, артисти нашої школи. У великій спортивній залі старші  діти мали можливість показати вправність у  змаганнях з футболу. За перемогу команда дитячого будинку отримала від нас новенький  м’яч. І, повірте, ніхто нікому не піддавався.
Дива цієї миті не закінчилися. Нас запросили  у гості, де показали  як  живуть, чим займаються у вільний час. Дуже здивував усіх прихід Святого Миколая, який завітав до дітей з подарунками, побажаннями.  Як ковток свіжого повітря, ця зустріч подарувала дітям безліч позитивних емоцій, посмішок. Вихованці розважалися, брали участь у виготовленні новорічних і різдвяних сувенірів.
А ще ми приїхали не з порожніми руками. Привезли безліч смаколиків, іграшок, навчальних речей, канцелярських товарів.  Супроводжували малих волонтерів, педагоги нашої школи: В.В.Масло, Л.Л.Смолякова, О.О.Пиж, Л.Ю. Джебженяк, А.В.Федорова. Окремо хочеться висловити подяку за  транспорт для учнів  шахті «Котляревська», чудовому водієві Володимиру за подаровану радість. Не можна залишити без слів подяки  чуйних  спонсорів: приватного підприємеця магазину «Глобус» Арєфіна Юрія та фізичного підприємця кафе «Сказка» Ясюнас Світлану, які передали для наших вихованців солодощі, іграшки  та безліч інших товарів.
Ми дуже вдячні досвідченому директорові Новогродівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 Самоздрі Ользі Вікторівні за ідею організувати дивовижну зустріч, за милосердя, дбайливе ставлення до дітей, які потребують особливої уваги,  за високий професіоналізм підпорядкованої їй команди педагогів школи. Сподіваємося на подальше співробітництво з дитячим центром .

                                                                  Смолякова Л.Л., керівник волонтерського загону «Нова радість», педагог-організатор школи Масло В.В.

До 100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу

 9 грудня 2017 року виповнюється 100 років від часу відкриття першого Курултаю кримськотатарського народу. Подія знаменувала підйом національного руху на півострові періоду Української революції 1917–1921 років. У грудні 1917 – січні 1918-го Крим, як і Українська Народна Республіка, зазнав збройної агресії більшовиків, спрямованої на ліквідацію “буржуазних” урядів народів колишньої Російської імперії.
Школяри середньої та старшої ланки Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів прослухали інформаційні лекції, присвячені цій історичній події. Діти переглянули та обговорили ролик до 100-річчя Першого кримськотатарського Курултаю, випущений Мінінформ України (за посиланням https://ua.krymr.com/a/video/28893510.html).

IMG_20171208_165052_HDR  IMG_20171208_165744_HDR

Учні познайомилися з матеріалами за Інтернет-посиланнями:

  1. Гульнара Абдулла. Передумови першого кримськотатарського парламенту – Курултаю – в 1917 році // https://ua.krymr.com/a/27011945.html
  2. Сергій Громенко. Ant Etkenmen (Я поклявся): до 130-річчя Номана Челебіджихана // https://ua.krymr.com/a/27438621.html

Всеукраїнський тиждень права

Розпорядженням Уряду передбачено проведення Всеукраїнського тижня права 08 — 13 грудня 2017 року.
Відповідно Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
В рамках Всеукраїнського тижня права в Новогродівській ЗОШ №7 було проведено ряд заходів, які спрямовані на забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання порушенням прав і свобод людини й громадянина або сприяння їх поновленню. Класні керівники провели години спілкування, бесіди, конкурси на правову тематику. Серед учнів 9-х класів учителем історії та правознавства Гавриловою Л.Г. був проведений «Правовий КВК».

CIMG5703   CIMG5719

До Дня Збройних Сил України

IMG_20171013_095805День Збройних Сил України — свято великої гордості за наших героїв, і нестерпного болю за тих, хто загинув, захищаючи нашу землю. Це свято військових і всіх, хто вболіває за долю нашого народу, свято  дорослих і молоді.
Напередодні Дня Збройних Сил України в Новогродівській школі №7, яка славиться добрими традиції національно- патріотичного виховання, відбувся ряд заходів з відзначення свята.
Щоб  стати справжніми  захисниками: мужніми, винахідливими та кмітливими – хлопці нашої школи на чолі з учителем предмету «Захист Вітчизни», вже  зараз займаються  спортом і загартовуються. А переконатися в цьому можна було, побачивши їх на спортивних змаганнях. Дівчата – вболівальниці підтримували  своїх друзів – найкращих та найвеселіших , а  ті стійко  витримали  всі конкурси і завдання: вчилися швидко, по-солдатськи, одягатися, розбиралися з протигазом та  отримували «першу медичну допомогу». І переможці і переможені були нагороджені грамотами та призами.
Також в школі відбулися виховні години, конкурс малюнків, присвячені Дню Збройних Сил України.

SAM_4987 SAM_5157

ПОДЯКА

FB_IMG_1512978442853

За проведення та участь у святковому концерті до Дня Збройних Сил України оголошується: ведучим свята учням 11-А класу Палілову Олександру та Брусинській Кристині; танцювальному колективу гуртка «Берегиня» 2-А клас, танцювальному колективу 4- А класу «Нова радість»»; колективу 8-А класу «Драйвові».

Референдум 1 грудня 1991 року – перша безкровна перемога українського народу

        1 грудня 1991 року на території колишньої УРСР відбувся референдум щодо проголошення незалежності України. На питання «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» ствердно відповіли 28 млн. 804 тис. українців або 90,32% з тих, хто взяв участь у голосуванні.  В  Новогродівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 відбулися  заходи,  присвячені  цій  славетній  події.  На  виховних  тематичних  годинах  учні  та  класні  керівники  прослідкували  тернистий шлях  українського  державотворення.  Учні  10-11  класів  провели  круглий  стіл,   на  якому  обговорювали  проблеми  сьогодення  та  вплив  геополітики  на сучасний  розвиток  України.

IMG_20171206_14393711111  IMG_20171206_143508       Соколенко Ю.В., учитель історії

Глобальний захід «Година коду»

година кодуЗ 4 по 10 грудня Новогродівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 приєднується до глобального заходу «Година коду-2017».

Що таке Година коду?
Година Коду є глобальним заходом, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу. Година коду є одно-годинним вступом до інформатики, призначеним для демістифікації програмування, а також демонстрації того, що кожен може опанувати його основи, і залучення учасників до сфери інформатики. Ця кампанія стала всесвітнім заходом визнання інформатики, починаючи з одно-годинних вправ з кодування, і далі поширюючись на інші події у спільнотах. Ця масова кампанія підтримується більш, як 400 партнерами та 200000 вчителями з усього світу.

Коли відбувається Година коду?
Година коду відбувається щороку протягом тижня інформатики. У 2017 тиждень інформатики припадає на  4-10 грудня. Тиждень інформатики проходить щороку на честь дня народження піонера комп’ютерних наук Адмірала Грейс Мюрей Хоппер (9 грудня 1906).
Приєднуйся до заходу >>  https://hourofcode.com/hu/uk

IMG_201712 IMG_20171201_1 IMG_20171208_170940_HDR

?????????????????????????????????????????????????????????? Більше на сторінці у фейсбуці https://www.facebook.com/events/398279973956139/?active_tab=discussion

Полонська А.О., учитель інформатики

СТОП БУЛІНГ!

2 грудня в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 булі проведені виховні години «Стоп булінг!»
На виховній годині учні 7-А класу з’ясували «Наскільки я асертивний», відповівши на питання тесту. Під час заняття діти переглянули відео «Викресли булінг – обирай блогінг», «Викресли булінг – обирай діджеїнг», «Викресли булінг – обирай скейтбординг» та «Кібербулінг. Як підлітку захиститися від цькування в соцмережах». В кінці заняття учні зробили висновок: «Якщо ти став свідком булінгу чи його жертвою, обов’язково постарайся припинити це, а коли не виходить — повідом дорослих».

IMG_2 IMG_201     Полонська А.О.

В 6-А класі класним керівником Аверяновою Ю.Г. була проведена класна година «Життя без насильства. Булінгу – ні!» Діти ознайомились з поняттям, формами та структурою  булінгу, визначили, як захистити себе від цього соціального явища, що повинна роботи дитина у ситуації булінга. Учні з задоволенням виконували вправи «Я зможу допомогти», «Скринька безпеки», обговорювали ситуації и знаходили шляхи захисту та безпечної поведінки, розфарбовували розмальовки  «Bully-free zone», створювали долоньки «Я подолаю булінг».  Класна година завершилась читанням вірша:

Fotor_1512Мій улюблений світ –
Без насильства.
Без жорстокості, болю, зла.
Тут народом складена пісня
Містить тільки хороші слова.
Мій улюблений світ –
Без насильства,
Де немає страждання й війни,
Де розквітла калина барвиста
І пісень не почуєш сумних.
Мій улюблений світ – це не казка
А реально щасливе життя.
Бо звільнивши наш світ без насильства
Можна сміло іти в майбуття.

В 6-Б класі проведено виховну годину за темою «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання», метою, якої було:   виховувати у дітей почуття толерантності, бути небайдужим до чужого горя; запобігати дитячому насиллю; виховувати культуру спілкування. Учні переглянули соціальні відеороліки, на «долоньках» діти написали про шляхи подолання булінгу.

IMG_20171201_172229 IMG_20171201_172709        Джебженяк Л.Ю.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

r_21Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття – синдром набутого імунного дефіциту, скорочено – СНІД. Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки ми на превеликий жаль змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Символ боротьби зі СНІДом – червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області.
В цей день – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Новогродівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, приєдналася до цієї міжнародної ініціативи.
Учні школи під керівництвом учителя основ здоров’я Колосовської Н.А. взяли участь у міні-проекті на тему боротьби з небезпечним захворюванням, чим показали свою обізнаність у засобах запобігання цій підступній хворобі.
Класними керівниками проведені тематичні  інформаційно-просвітницьких заходи щодо безпечної поведінки та толерантного ставлення до ВІЛ позитивних людей, лекційні заняття, тематичні диктанти, поширені інформаційні матеріали.
Ми сподіваємося, що одного разу можна буде сказати – зі СНІДом на Землі покінчено!

Казка завітала

До першокласників школи №7 завітала Казка.
Члени гуртка «Берегиня» показали учням першого класу інсценізацію улюблених казок: «Колобок», «Лисичка і Журавель», «Лисичка – суддя».
Особливо дітям 1-Б класу сподобався ляльковий театр. Вони побачили виставу «Колосок», «Ріпка» від яких отримали велику кількість вражень. Діти вітали артистів гучними оплесками та із задоволенням запрошували їх завітати до себе у гості ще.
Напам’ять про Свято Казки першокласники та юні артисти сфотографувалися!

IMG_20171110_110302 IMG_20171110_104423      Кравцова Г.Ф., Федорова А.В., учителя початкової

День Гідності та Свободи

21 листопада 2015 року, відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 №872/2014, в Україні відзначатиметься День Гідності і Свободи.
Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року (Свято Свободи) та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року (Революція Гідності) постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
В цей день в Новогродівській ЗОШ №7 були проведені такі заходи:

  • «круглі столи» («Багатолика Україна в багатоликому світі», «Україна гідна Свободи»);
  • віртуальні подорожі столицями європейських країн («Ми подорожуємо Європою»);
  • ігри-вікторини на європейську тематику.

20171121_14372020171121_14351320171121_143614

Фестиваль «Школа має талант!»

     17 листопада  в Новогродівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 відбувся фестиваль «Школа має талант!»
Діти брали  участь у п’яти  номінаціях: вокал, хореографія, декламація, оригінальний жанр та акторська майстерність. Юні таланти оцінювало  компетентне журі. Отримавши «ТАК» від кожного члена журі, учасник розумів,  що  має неперевершений талант, а отримавши «НІ» —  треба прикласти ще більше зусиль у досягненні своєї мети в обраному жанрі.
Зі словами вдячності виступила директор школи Самоздра Ольга Вікторівна, яка подякувала всім за організацію та участь у фестивалі та побажала юним зірочкам ще неодноразово прославляти свою школу, своє місто, Батьківщину.
На святі були присутні: військовослужбовці прикордонної застави, фізичний підприємець кафе «Сказка» Ясюнас С.В., фізичний підприємець та власник магазину «Глобус» Арєфін Ю. В., які  виступили меценатами фестивалю та нагородили  учасників  цікавими подарунками.

Під час урочистої частини нагородження голова журі начальник відділу культури Писарєва Людмила Павлівна оголосила переможців І-ІІІ ступенів:
в номінації «хореографія»
— гурток «Берегиня» 2-а клас, керівник Кравцова Г.Ф.;
— Фандюшин Дмитро 11-б клас (дипломи 1 ступеня);
     в номінації «акторська майстерність»
— театральний гурток «Околиця» 11-а клас, керівник Масло В.В. (диплом 1 ступеня);
    в номінації «оригінальний жанр»
колектив «Нова радість» 4-а клас, керівник Смолякова Л.Л (диплом 1 ступеня);
    в номінації «вокал»
— Бородкін Микита та Сиденко Ігор 4-а клас;
— Манойло Валерія та Положай Анастасія 6-б клас (дипломи 1 ступеня);
     в номінації «декламація»
-Бандолько Марина 4-а клас;
— Рудик Артем 6-а клас (дипломи 1 ступеня).
Найкращі учасники фестивалю, які отримали дипломи І-ІІ ступенів візьмуть участь у благодійному концерті в підтримку дітей сиріт до свята «Святого Миколая!»
Глядачі із захопленням сприймали пісні у виконанні школярів, милувалися танцями, із задоволенням слухали вірші та гуморески. Підтримати своїх вихованців прийшли їхні вчителі, керівники, батьки.
Завершився фестиваль фінальним гімном сучасної, креативної і творчої скарбниці юних талантів сьомої школи.

DSCN1546 image (19)    Педагог-організатор Масло В.В.

Участь в «Освітньому марафоні»

З 9 по 12 листопада 2017 року в межах програми «Відкривай Україну»  директор Новогродівського  закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №7  Самоздра О.В. та заступник директора з НВР Вахрамєєва О.В.  взяли  участь в «Освітньому марафоні» для педагогічних працівників Донецької та Луганської областей у м. Буча (Київська область) на базі ДПЗОВ «Променистий».
«Освітній марафон» – серія лекцій, панельних дискусій і тренінгів, покликаних озброїти викладачів освітніх навчальних закладів якісними теоретичними знаннями та практичними навичками щодо новітніх методик викладання; звернути увагу на виклики сучасності, які необхідно враховувати в освітньому процесі; сформувати комунікаційну мережу між усіма учасниками «Освітнього марафону» для подальшої співпраці та підтримки один одного поза межами заходу.
Вагомий крок з боку держави не залишився непомітним й іншими партнерами – АгенціяСША з міжнародного розвитку USAID підтримала проект і надала змогу відбутися йому з ще більшим розмахом. Громадські організації та освітні платформи “Про.Світ”, “Світ Освіт”, “Освіторія”,“Інша Освіта”, “Критичне мислення”, Інститут Майбутнього, AIESEC Україна, Інститут Розвитку Освіти й інші долучилися до створення контенту програми та дискусійних майданчиків. Активна позиція Донецької обласної державної адміністрації, безпосередньо голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П.І.  надала можливість проекту стати реальністю для педагогів області.
Початок «Освітнього марафону» співпав з фінальною стадією програми «Відкривай Україну», яка направлена на розвиток активної громадянської позиції старшокласників, навчання проектній, командній, творчій роботі. Тому не випадково, що в межах «Освітнього марафону» окреме місце буде присвячене відвідуванню  фіналу Освітнього проекту «Відкривай Україну». 24 команди старшокласників – автори найкращих проектів зі всіх регіонів України, серед яких є й команда «АСУМ» з м. Новогродівка Донецької області, зберуться для натхнення та навчання подальшій роботі у власних громадах.
Відвідування такого заходу допоможуть школі здійснити оцінку потреб для демократичних змін, розробити й реалізувати шкільні проекти, а також сприятимуть обміну досвідом між школами із різних областей України.

Безымянный

Веселі старти

16 листопада на базі Будинку дитячої творчості у спортивній залі відбулися змагання «Веселі старти» серед учнів 2007 року народження загальноосвітніх шкіл міста.
Програма змагань складалась з 4 комплексних естафет: «Швидкість з м’ячем», «Ловкий м’яч», «Флорбол» та «Стрітбол». Склад команди 10 учасників (5 хлопців, 5 дівчат). Спортивне свято пройшло весело і з азартом. Боротьба виявилася дійсно гострою, і зовсім нелегко було учням усіх шкіл. За результатами 4-х естафет були визначені команди-призери та переможці змагань, ними стали:
 1 місце посіла команда ЗОШ № 7
 2 місце виборола команда ЗОШ № 8
 3 місце в заліку команди ЗОШ № 10
Всі команди були нагороджені грамотами Новогродівської міської ради та солодкими призами.
Вітаємо всіх учасників змагань і бажаємо в подальшому нових звершень та перемог, а команда ЗОШ № 7 продовжить боротьбу в зональних обласних змаганнях, які відбудуться 24 листопада у м.Родинське.

Безымянный      Євдаш М. Л., учитель фізичної культури

fAQ_OHmV56w

Фестиваль «Школа має талант!»

17 листопада о 10.00 години в актовій залі Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 ім. Т.Г.Шевченка відбудеться фестиваль «Школа має талант!» за участю дітей початкової ланки.
17 листопада о 11.00 години в актовій залі Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 ім. Т.Г.Шевченка відбудеться фестиваль «Школа має талант!» за участю дітей середньої та старшої ланки.
Найкращі учасники фестивалю які отримають дипломи 1-2 ступеня візьмуть участь у благодійному концерті в підтримку дітей сиріт до свята «Святий Миколай!»
Запрошуємо всіх бажаючих до глядацької зали!

Національний тиждень енергозбереження

БезымянныйСтало вже традиційним проведення Тижня енергозбереження (06.11–10.11). В цей період всі ми хочемо відчувати себе захищеними від холоду і непогоди, мати теплі домівки і комфортні умови праці та відпочинку. Метою проведення тижня є: формування в учнів екологічного світогляду, свідомого ставлення до проблем суспільства та відповідну поведінку в суспільстві; формування активної громадської позиції.
Фахівці вважають, що до 40% енергії в побуті можна заощадити простими і безкоштовними заходами і кожна окрема людина може зробити на своєму робочому місці чи вдома скромний внесок до загальної справи енергозбереження. Адже, розумне та ефективне використання енергоносіїв в побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан країни.
Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень.
  Споживаймо енергію розумно!

В 4-А класі відбулися заходи в рамках Тижня енергозбереження: ігра «Заощаджуємо кошти», інсценізація казки «Зберігаєш енергію — зберігаєш Землю», ігра «Якою лампою користуватися економніше».

  Граємо в гру Заощаджуємо кошти

В 10-А класі в групі біо-технологічного профілю було проведено конкурс-захист листівок та буклетів під гаслом: «Енергозбереження — стиль життя сучасної людини».

20171109_133715
На годині спілкування у  6-А класі учні провели конкурс малюнків «Чарівний дивосвіт барв енергозбереження» та  викторину «Шляхи енергозбереження у тебе вдома».

20171110_172455

Учні 6-Б класу на виховній годині презентували свої малюнки «Як я заощаджую енергію».

IMG_20171110_171048

    Фольклорно-обрядове свято «Від зернини до хлібини»    

3  листопада у міській бібліотеці відбулося фольклорно-обрядове свято «Від зернини до хлібини».
Учні гуртка «Берегиня» школи №7 показали українсько-побутові обряди та звичаї  під час обжинок в Україні. Дівчатка -колосочки співали обжинкові пісні  та виконували таночки.  Маленькі женчики косили серпиками уявне пшеничне поле. Після обжинок  косарі йшли додому  і  весело співали пісні.
Господиня та господар зустрічали женчиків  хлібом- сіллю. Свято закінчилося улюбленою піснею гуртківців «Ой, зелене жито, зелене».

IMG_20171103_122634 IMG_20171103_123444

ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ

Пам’ять, стій! Зупинись на хвилинку.
Серце замри…
Це потрібно не мертвим,
Це потрібно живим!

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події.
З метою всенародного відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 проведено низку заходів на відзначення цієї дати:
— тематичні виховні години;
— виставка творчих робіт;
— виступ агітбригади.
Також  26 жовтня учні нашої школи під керівництвом Смолякової Л.Л. виступили перед свідками  тієї страшної  війни.
 З Днем визволення України!

ЧЕРНОВА Н.С.

Тренінг «e-Twinnig Plus”

20 жовтня 2017 р. у Києві  (готельний комплекс «Верховина») відбувалась практична сесія (тренінг) активних учасників Програми «e-Twinnig Plus in Ukraine».  Наше місто представляла вчитель англійської мови Новогродівської ЗОШ І–ІІІ ст. №7 Литвин Людмила Петрівна. На тренінгу були представлені всі регіони України (Хмельницька область, Запорізька область, Закарпатська область та ін.).
Програма дозволяє:
— розвивати освітнє партнерство;
— стимулювати школярів до вивчення іноземних мов;
— покращувати навички в сфері інформаційно – комунікаційних технологій;
— будувати якісний інтелектуальний діалог;
— здійснювати міжкультурний обмін;
— розширювати професійні компенції   вчителів на міжнародному рівні.
Тренініг було розпочато виступом С. Теплова – керівник Програти «e-Twinnig Plus in Ukraine». Тема виступу: «Ключові ідеї «e-Twinnig Plus». О. Лук’янець – амбасадор програми виступила по темі «Оформлення Twin Spacе» (м. Київ). Амбасадор Анастасія Ситнік (м. Дніпро) розповіла про організацію та проведення «Оn-line meetings». Ірина Фіголь (амбасадор) виступила з пропозицією активно подавати свої проекти на отримання відзнак e-Twinnig. Велике враження учасники тренінгу отримали від виступу Малгожати Кнап, які приїхала з Польщі, для участі у тренінгу.  Вона поділилася своїм досвідом роботи над проектами.
Тренінг пройшов дуже жваво та зацікавлено. Учасники тренінгу отримали сертифікати за активну роботу.
До нових зустрічей.

Литвин Л.П. —  вчитель англійської мови  ЗОШ №7.

P1060423

Малгожата Кнап (Польща), Литвин Л. (Україна)

Чемпіонат України з кікбоксингу в м. Бровари

З 25 по 29 жовтня 2017 року в легкоатлетичному манежі «Спартак» міста Бровари відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу (версія  WAKO) серед юніорів та юнаків. У змаганнях брало участь близько 800 учасників із 24 областей України, які змагалися на 4 татамі та на двох рингах у розділах: поінт-файтинг, лайт-контакт, кік- лайт, фул-контакт, лоу-кік,к-1.
Вагомий внесок в це досягнення внесла збірна команда  Новогродівської федерації з кікбоксингу на чолі з тренером Пашинським  Ігорем    Станіславовичем.  Спортсмени НФК вибороли 23нагороди.По кількості золотих медалей НФК із 94 спортивних клубів України  посіли ІІІ місце, по кількості набраних балів ІІ місце, а по рейтингу серед клубів ІІ місце, чим прославили Донецьку область, наше рідне місто Новогродівку!  Наші спортсмени завоювали 11 золотих, 7 срібних і 5 бронзових медалей, грамоти, дипломи і  Кубок чемпіонів. Серед переможців учні нашої  Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7. Ось імена героїв:

Кузьменко Владислав (11-А) — золото
Індик Ганна (7-А) — золото за 2 розділи (лайт  і кік-лайт )
Буряк Ксенія (3-А) — срібло
Наддол Олександр (5-А) бронза
Смоляков Олександр (8-А) бронза
Акімов Даниїл (7-А) бронза
Данильчук Даниїл (10-А) бронза.

20171028_155729

 ВІТАЄМО! ВСЯ НАША ШКОЛА ПИШАЄТЬСЯ ВАМИ! 
ВИ ПОДОЛАЛИ ЩЕ ОДНУ СХОДИНКУ ДО ЗОРЯНОГО ОЛІМПУ!

ТАК ТРИМАТИ! НЕ ЗУПИНЯЙТЕСЯ НА ДОСЯГНУТОМУ! БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ  І ПЕРЕМОГ!!!

Українська осінь золотава

2IMG_20171020_1248320 жовтня учні 2-А класу Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 завітали до міської бібліотеки. У святково-прибраній світлиці відбувся захід «Українська осінь золотава». Члени гуртка «Берегиня» розповіли про осінні народні свята в Україні, співали українські пісні, завзято виконували народні таночки. Бібліотекарі привітали іменинників і подарували їм книжки.
Свято завершилося екскурсією по місту «Осінь завітала в Україну». Учні спостерігали за змінами в природі і відвідали найкращі місця в місті Новогродівка. Цікаво проведені інтерв’ю і фотосесія «Моє місто найкраще». Екскурсія завершилась покладанням квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку.

IMG_20171020_125305 IMG_20171013_105305 IMG_20171013_103801Кравцова Г.Ф.

ДРУГІ КЛАСИ — ЮНІ КОЗАЧАТА

                                             Гей, там на горі Січ іде,
Гей, малиновий стяг несе…

Так розпочалося свято до Дня українського козацтва в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, на якому учнів других класів  прийняли в товариство юних козаків і стали вони членами дитячої організації Козацьке Братство.
На заході були присутні захисники України, гості привітали новобранців зі святом Покрови і побажали:«Будьте гідними нащадками своїх предків-славних козаків!» На свято завітали батьки новобранців, які благословили дітей  рушником і іконою Святої Покрови, пригостили козачат смачним кулішем і українським короваєм, провели з ними  цікаві ігри. Вітали нових членів дитячої організації Козацьке Братство  і козачки 4-х, 6-х класів,вони подарували козацькі символи:булаву, книгу «Козацькі гетьмани України» і українські  таночки: «Ой є в лісі калина», «Козацький гопак».
Посвята в козачата завершилася флеш-мобом «Україна — єдина країна». В подяку захисникам Вітчизни діти подарували вітальні листівки і завірили, що будуть гідними громадянами Батьківщини, захисниками неньки-України.
Свято було  побудовано на національно-патріотичній основі.

CIMG9131  CIMG9135 CIMG9096 IMG_20171013_100128

Покрово Свята, прийди до нас!

                                                             Встала в небі зоря вечорова
                                                             Та й за руки веде зорченят…
                                                             Будь здорова, козацька Покрово —
                                                             Найдивніше з осінніх свят!
                                                                                    Народна творчість

Який же багатий український народ на звичаї і традиції, а ще більше на свята! Так  14 жовтня відзначають одне з найбільш шанованих свят «Свято Покрови», до якого в Україні з особливою повагою ставилися запорізькі козаки.
Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою.
Свято Покрови відзначається ще й як День українського козацтва та День захисника України. На честь такої події учні 3-Б класу влаштували захід «Покрово Свята, прийди до нас!». Вихованці розповідали історію свята Покрови, читали вірші про Україну, героїчні вчинки воїнів, про святу Покрову, співали пісні, змагалися у силі та спритності.
А наприкінці святкування діти отримали солодкі подарунки та безліч позитивних емоцій.
IMG_20171013_140827   IMG_20171013_144649 Задорожня О.В.