І семестр 2016-2017 навчального року

ГРУДЕНЬ 2016

ЧАС НОВОРІЧНИХ СВЯТ

Час новорічних свят – це час красивої і доброї казки, яка приходить до дітлахів в кожний учбовий заклад напередодні зимовими канікулами . В Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 28-29 грудня були організовані новорічні святкові заходи для учнів школи. Атмосфера радісного неспокою панувала в закладі в ці дні.
Малюків 1 — 4 класів прийшли привітати казкові герої, які разом з дітьми грали та співали. Чарівні уявлення школярам початкової школи готували учні 10-11-х класів.
Для дітей середньої та старшої ланки була показана незвичайна новорічна вистава з танцювальними номерами.
Свято, якого з нетерпінням чекала вся шкільна родина, вдалося на славу.

image-1 image-2 xgkyr8bn8juЧернова Н.С.

«Новорічна феєрія»

З метою заохочення учнів до вивчення англійської мови у 2-Б класі був проведений святковий урок «Новорічна феєрія». На цьому заході учні разом із вчителями Задорожньою О.В. та Колосовською Н.П. співали пісні, розказували вірші, дивилися мультфільми на англійській мові.  Діти із задоволенням брали участь у іграх та конкурсах. А наприкінці уроку учні виготовили чарівні сніжинки, які будуть нагадувати малятам про це свято.

dsc02611 dsc02616 dsc02619                     Задорожня О.В.

Проект «eTwinning»

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b921 грудня 2016 року у м.Києві відбулася конференція для вчителів загальноосвітніх шкіл України, які зареєстровані на порталі eTwinningPlus. Викладачі Л.П.Литвин та Т.В.Костянко були запрошені до  м.Київа для участі в конференції. На конференції було чітко та зрозуміло викладено ключові їдеї eTwinningPlus. Слухачів було ознайомлено з інструментами порталу eTwinningPlus, TwinSpace, публічного порталу та eTwinningLive. Вся робота проходила під керівництвом вчителів – амбасадорів (досвідчених вчителів). Було наведено приклади найкращих проектів та проведено практичні заняття з учасниками конференції. «Проект eTwinning» робить мене кращим вчителем. Я можу легко співпрацювати з колегами та учнями з різних країн! eTwinning – наче міст, який  з’єднує людей різних країн» – такими словами Литвин Л.П. закінчила свій виступ на МО вчителів іноземної мови.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b91               Костянко Т.В.

«ЗУСТРІЧАЙМО СВЯТОГО МИКОЛАЯ»

Всі діти дуже люблять зимові свята, особливо  – День Святого Миколая. 19 грудня учні  3-А класу разом з класоводом завітали в гості до дитячого закладу «Радість»  з привітаннями, подарунками. Тепла та зворушлива атмосфера панувала в дитсадку під час цього заходу: звучали пісні, вірші, веселив та застерігав від необдуманих вчинків чортик Антипко.  В кінці свята школярики з  дітлахами  пограли в традиційні українські ігри та забави. Вихованці  були захоплені прекрасним дійством.
img_8312 img_8414 img_8537     Чернова Н.С.

Найулюбленіше свято

Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку. І ось у грудні до учнів перших класів Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 теж прийшов Святий Миколай. Школярики для Святого підготували вірші та пісні. В нагороду за це, отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива посмішка. Також на свято завітала директор школи Самоздра Ольга Вікторівна, яка поздоровила  всіх присутніх і побажала дітям бути чемними, робити добро і ніколи ні з ким не сваритися.
Кравцова Г.Ф., Поліщук К.А.

Святкове дійство

Діти 2-А класу з великим нетерпінням чекали 19 грудня. Вони напередодні свята написали листи до Святого Миколая. І ось настала мить, коли Чудотворець зі своїми ангелами-помічниками та нечемними чортенятками завітав до учнів. Святкове дійство розкрило перед маленькими глядачами яскраву історію життя Святого Миколая, його доброчинність, любов до дітей і знедолених. Дітлахи згадували свої добрі справи, які робили протягом року, співали пісні, розповідали вірші, грали у веселі ігри. Активними учасниками свята були учні 6-А та 10-А класу. Святий Миколай подарував всім дітям солодкі подарунки, а для успішного навчання —   словники з англійської мови. Цей день залишив в серцях дітей радість, усмішки на обличчях, яскраві емоції та гарне відчуття свят, які вже розпочались.

Гайчук О.О.

Свято Миколая відбулося і в 2-Б класі. Школярі з нетерпінням чекали свого покровителя, доброго Духа. Хлопчики і дівчатка, щоб отримати подарунки від Миколая, увесь рік добре вчилися, поважали старших, допомагали батькам, робили добрі справи. У цей день учні переглянули святкову виставу, розказували вірші, співали пісні, грали в ігри. До них завітали Капосниця та її подруга Ябіда, вчені, зірочки та Святий Миколай зі своїми помічниками. Роздаючи солодощі, Святий Миколай бажав дітям бути чемними та робити добро.
Ще довго лунала пісня «Ой хто, хто Миколая любить» та веселий сміх щасливих дітей.

dsc02481 dsc02523   Задорожня О.В.

День Cвятого Миколая у 5-А класі

20161219_125344В 5-А класі 19 грудня відбулося свято до дня Cвятого Миколая. Діти згадали про велику людину Святого Миколая, який увійшов у народну свідомість як заступник, чудотворець, помічник. Ознайомились з українськими народними традиціями святкування цього дня. П’ятикласники читали вірші, розповідали легенди, присвячені святому Миколаю. З зацікавленістю відповідали на питання святкової вікторини, співали пісні, дивились відео сюжети. Діти вирішили, що потрібно брати приклад зі Святого Миколая: бути добрими, милосердними, чуйними, вчитися прощати та допомагати усім, кому потрібна допомога . В кінці свята маленькі господині пригостили всіх учасників смачними миколайчиками – солодким печивом, яке вони разом з матусями приготували до свята та розповіли про свої рецепти.

Авер’янова Ю.Г.

Тиждень англійської мови

З 12 грудня по 16 грудня 2016 року в Новогродівській ЗОШ №7 був проведений Тиждень англійської мови.

Зустріч з представниками організації «ЮНІСЕФ»

9 грудня в нашу школу завітали представники міжнародної організації «ЮНІСЕФ». Тема зустрічі «Булінг. Гендерне насильство.»  Це було підсумком проведених заходів в рамках акції «16 днів без  насильства». Тренери провели  вікторину, де діти змогли перевірити власні знання  щодо різновидів насилля.  Учням ще раз нагадали алгоритм дій, якщо вони зазнали насилля або стали свідками порушення прав іншої людини.  Практично проробили способи запобігання насилля.

cimg5435 cimg5424

Новогродівська ЗОШІ-ІІІ ступенів №7 – школа майбутнього!

hub-school_image7 і 8 листопада 2016 р. у м. Слов’янськ Донецької області відбулася ІІІ cесія курсів підвищення кваліфікації «НubSchool – школа з європейським рівнем якості освіти», організована Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти з ініціативи та за підтримки Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.
До участі у курсах були долучені педагогічні працівники опорних шкіл Донецької області. Слухачі курсів відвідували актуальні, практико орієнтовані заняття: майстер-класи, тренінги, ІКТ-майстерні, дискусії, цікаві зустрічі та багато іншого.20161208_142711
ІІІ cесія курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників опорних шкіл області завершилася виступами команд зі своїми стратегіями розвитку  кожної окремої опорної школи на найближчі роки.

Достойно виступила  команда Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 на чолі з директором Самоздрою О.В., виклавши основні положення концепції розвитку Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7. Виступаючі зазначили: «Наша школа — школа розвитку, життєстверджень, успіху!» Місія школи: « Школа, яка вчить жити успішно в сучасному світі».
Концепція розвитку, проектна діяльність, модель випускника  школи  були схвалені комісією, а  слухачі привітали оплесками  такий змістовний і яскравий виступ команди.
Бажаємо успіхів і творчої співпраці викладацькому колективу й учням Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7.

УЧАСТЬ В АКЦІЇ          

Нещодавно в  Новогродівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 7 завітав представник Червоного хреста  та  запросив  учнів і  вчителів прийняти участь в акції «Зроби солодкий подарунок  самотній людині».  Школа  відгукнулася  й  швидко «назбирала»  105 банок  варення та меду.
Велика подяка всім небайдужім.

   Петрова А.В., педагог-організатор школи.

Тиждень математики, фізики, інформатики.

d163b-clip-143kb

З 5 грудня по 8 грудня у ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 було проведено тиждень математики, інформатики, фізики. Учнів з різних класів було залучено до роботи . Діти мали  змогу розкрити свої здібності, кругозір, пізнавальний інтерес, підвищити рівень математичної, інформаційної культури, проявити  активність і сумлінність, самостійно підготувати матеріали і подарунки для молодших школярів. В результаті було визначено найкращих математиків.

 p1040882 z6-ut4dfxhu

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Коли зловісна блискавиця,  сторуко в серце уп’ялась,
І опалила ваші лиця, і в танці дикому зайшлась,
Коли вже й хмари спопеліли  у знавіснілому вогні,
Ви смерть приборкати зуміли на тім, останнім рубежі.

В. Задворний

Чорнобиль…    1986 рік …  Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою крапкою відліку в історії атомної енергетики . Чорнобиль – це біль України. І тепер не лише в квітні, а і в грудні ми вшановуємо пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від  атомного лиха.
У Новогродівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 було проведено ряд заходів у зв’язку з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Під час проведення класних годин учні школи хвилиною мовчання вшанували загиблих учасників ліквідації аварії. Покладанням квітів до пам’ятника загиблим чорнобильцям закінчився класний захід «Пам’ятаємо Чорнобильську трагедію» в 6-А класі.
Виставку тематичної літератури в шкільній бібліотеці відвідали учні 7-9 класів. Документальні фільми «Чорнобиль», «Аварія на Чорнобильській АЕС – жахлива екологічна катастрофа світу» переглянули учні 9-10 класів.

«Права людини крізь  призму сучасності»

Хочеш людиною справжньою стати,
Наші закони навчись поважати.
Навчись їх виконувати завжди і всюди,
Тоді і тебе поважатимуть люди.

Конституція України проголосила нашу державу суверенною, незалежною, соціальною, правовою. Розбудоватакоїдержавинеможлива без високоїправовоїкультури і суспільства, і особи. Сформуватиправову культуру особа можелише череззнання права,повагудонього, а головне – уміння правильно реалізуватиправовізнання вконкретнихжиттєвихситуаціях. Так  в  нашій  школі  в  рамках  всеукраїнського  тижня  права  був  проведений  ряд  заходів  для більш детального ознайомлення  учнів  зі  своїми  природніми  правами та свободами. Відбувся конкурс творів-есе на тему «Права людини крізь  призму сучасності».  Учні 9-Б класу  провели  для учнів 5-А класу  казкову  вікторину, ознайомили  з  основними положеннями Конвенції  про права дитини.

image-5 3 2

6 грудня – День збройних сил України

Кожного року в закладі традиційно проходить відзначення цього дня. З самого ранку школа зібралася на святковій лінійці. Ведуча (Нечипорук Марія) привітала всіх хлопців та чоловіків, які навчаються та працюють у закладі , а дівчата 6-А та 10-А класів подарували присутнім  пісню «Смуглянка-Молдаванка». Також на лінійку зі своїм музичним поздоровленням завітали учні 3-А класу.

yrnv59hdm6g       Чернова Н.С.

Змагання, присвячені Дню Збройних Сил України

sam_42756 грудня в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 пройшли традиційні військово-спортивні змагання, присвячені Дню Збройних Сил України. Команди 11 класу «11 рота» та 10 класів «Прометей» із задоволенням прийняли участь у конкурсах«Вперед у бій», «У бій ідуть солдати», «Переправа», «Допомога пораненому», «Влуч в ціль», «Черговий кухар»,«Спец
назівець», «Увага!Міни», «Конкурс командирів», де проявили своїрозумові і фізичні здібності, кмітливість, спритність, творчість. Також до хлопців звернулись із словами привітання заступник директора з НВР, голова журі Радченко Т.Л. та однокласниці. Цей захід сприяв патріотичному вихованню молоді, спонукав до осмислення себе як частинки великого українського народу, пробуджував національну свідомість, виховував патріотичне почуття до рідної землі, дружбу на взаємодопомогу, взаєморозуміння. З перевагою в один бал перемогу здобула команда 11 класу «11 рота». Вітаємо хлопців із святом,які зайвий раз підкреслили, що мають такі чоловічі якості, як мужність, надійність, сміливість, щиросердя і шляхетність.

  sam_4256 Колосовська Н.А.

Тиждень програмування в школі

Година Коду є глобальним заходом, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу.
З 5 грудня по 11 грудня 2016 року в нашій школі учителем інформатики Полонською А.О. були організовані заходи в рамках Години Коду. Учні 8-11 класів програмували різноманітні ігри Minecraft, Star Wars. Результати: 23 учня отримали сертифікати. Найактивнішими були учні 8-Б класу Ушакова А., Нагорна Д., Данькова О. (по два сертифікати)

5eaef-clip-167kb 6f4cc-clip-139kb wp_20161206_10_07_23_pro

До 25-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України

В Новогродівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 були проведені заходи з відзначення 25-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України. Учні 10-х класів з учителем історії Соколенко Ю.В .провели засідання круглого столу «Незалежність України – вибір народу». Учні 8-х класів з учителем Полонською А.О. провели інформаційну хвилинку,  присвячену історичному значенню Всеукраїнського референдуму. Класні керівники інших класів провели виховні години, присвячені 25-й річниці Всеукраїнського  референдуму.

cimg5303   cimg5312

Зустріч із волонтером

2 грудня до учнів 1-А класу школи №7 завітала волонтер Махоріна Тетяна  Андріївна.
Для спілкування з дітьми запропонувала тему «Жити — здорово!» Під  час цікавої гри учні подорожували по станціях: «Корисна їжа для здоров’я», «Шкідлива їжа для організму», «Поради  шкільного лікаря». Особливо дітлахам сподобалась інтерактивна гра «Піраміда здорового харчування «.
Учні зрозуміли, для того щоб стати успішною особистістю, потрібно дотримуватися здорового способу життя.

img_7837 img_7881   Класний керівник Кравцова Г.Ф.

     ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом

mfucthlf580Саме в цей день, 1 грудня,  з метою формування здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про СНІД,  десятикласники  підготували виступ і повчальну  презентацію «Чума ХХІ століття» для школярів середньої та старшої ланки.
Головна мета заходу —  привернути увагу до проблем ВІЛ/ СНІДу. Виступ 10-А класу   сприял підвищенню рівня інформованості дітей  про соціально–небезпечні хвороби та формування толерантного ставлення до людей із ВІЛ–позитивним статусом.

Чернова Н.С.

ЛИСТОПАД 2016

 «Єдина справжня розкіш –  це розкіш людського спілкування»

Про вміння користуватися словом писали ще в давню давнину. У «Повчанні синам» Володимира Мономаха говориться: «При старих мовчати, мудрих слухати, старшим коритися, з рівними й собі молодшими… без лукавого наміру розмовляти і більше вдумуватися, не шаленіти словом, не осуджувати мовою». Уміння говорити, слухати – важливі умови взаєморозуміння.
02.12.2016 р. учні 8-А класу провели годину спілкування «Єдина справжня розкіш –  це розкіш людського спілкування».Діти із задоволенням читали за ролями вірші та співомовки, розв’язували моральні задачі, пояснювали ситуації, виконували інсценівки-мініатюри, брали участь у грі «П’ять добрих слів». Учні під час заходу розширили свої знання про спілкування з людьми, познайомилися з правилами етикету, звернули увагу, що треба удосконалювати своє мовлення, навички тактовно, цікаво говорити.

 Прошакова О.В., кл.керівник 8-А

До 500-ліття від початку масштабного духовного відродження

У 2017 році весь християнський світ буде відзначати 500-ліття від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Вітенберзі. Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства. Західна цивілізація немислима без здобутків Реформації, до них можуть долучитись і українці.
Наше завдання — перетворити теперішні можливості на справжній громадський рух, познайомити українців з життєвими цінностями Реформації, закликати до оновлення всіх сторін особистого й суспільного життя згідно біблійних принципів.
Учителі Новогродівської ЗОШ №7 були ознайомлені з основними засадами протестанської церкви.
У 8 класі був проведений урок «Мартін Лютер. Початок Реформації».

image-1   img_1651

cimg5314 cimg5315Соколенко Ю.В.

Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді

viber-image6624-27 листопада 2016 року у м. Святогірську на базі обласного дитячо-молодіжного санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» відбулася Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності в ХХІ століття».
Організатори конференції – департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді спільно з Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Пізнавальною частиною першого дня проведення конференції стала екскурсія до Святогірської лаври.
У конференції взяли участь 36 делегацій з 7 областей України та юні краєзнавці 10 районів та міст Донецької області.
Нашу  школи  представили учениці  9-Б класу Філоненко Ольга («Негативний вплив териконів вугільних шахт  на довкілля»)  та  10-А класу  Югова  Дарина  («Початок та розгортання  шахтарського  страйкового  руху  в  Донецькій  області  в  1989-1991 роках»).   Дівчата  з  честю  захистили  свої  роботи   і  отримали  дипломи.  Їх  дослідження  надруковані  з  збірці  тез  конференції.

unnamed viber-image%d0%b2%d0%b2%d1%81%d0%b2   Соколенко Ю.В.

День іменинників

День іменинників – свято, якого чекають усі діти. Ось і у нашому  2-А  класі було проведено «Піратські іменини». Шкільний колектив радо вітав дітей, що народилися у літні та осінні місяці. Другокласники поринули у надзвичайний піратський світ пригод. Вони потрапили на імітований корабель, де їх зустріли зі своїми іспитами пірати Крюк, Барбос, Іззі та інші (учні 6-А класу).  Цікаві конкурси, розваги, запальні пісні та танці створили  веселий настрій і гарну атмосферу. Розвага закінчилася знахідкою скрині зі скарбом. Пірати були стомлені, але у захваті від пригоди. Кожен отримав «Медаль пірата», солодощі, а іменинники, звичайно,  подарунки. Діти легко та цікаво провели час та відчули себе справжніми піратами-моряками.

20161117130600   Гайчук О.О., кл. керівник 2-А

«Ми українці і ми цим пишаємось» 

25 листопада у 7-Б класі проведена година спілкування до Дня Гідності та Свободи. Класним керівником Колосовською Н.П. було запропоновано обговорити такі питання: «Що таке гідність?», «Як ви розумієте поняття «свобода»?», «Що значить бути патріотом?» Діти висловлювали свої думки, своє ставлення до цих понять. Учні прийшли до висновку, що важливо бути патріотом своєї країни.

p1040781  p1040804

Тиждень природничих наук

img_20161202_110356   Наші переможці

Переглянути відео-звіт >>>тут

В рамках проведення Тижня природничих наук серед команд 8-А та 8-Б класу відбувся брейн-ринг  з біології, географії та хімії,який провела учитель географії Радченко Т. Л. Команди кожного класу показали свої знання з предметів, інтуїцію, кмітливість. Діти відповідали на запитання практичного характеру «Мої дії під час грози», показали вміння пояснювати природні явища та закономірності за допомогою жестів. Вболівальники теж брали участь у конкурсах, заробляючи бали для своїх команд. За результатами конкурсів відбулося нагородження команд призами.

%d0%b1%d1%80%d0%b5%d0%b9%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b3-%d1%80%d0%b0%d0%b4%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be-001  %d0%b1%d1%80%d0%b5%d0%b9%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b3-%d1%80%d0%b0%d0%b4%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be-004

Між учнями 6-А класу була проведена цікава вікторина «Одноклітинні та багатоклітинні організми», у якій команда «Біо» здобула перемогу  та була нагороджена почесною грамотою. Мета заходу – удосконалити знання з біології та зацікавити дітей до вивчення цього предмету.
Тиждень виявився насиченим і довів, що природничі науки корисні у сучасному світові й захоплюють своїми цікавими фактами, відкриттями.

img_20161122_091448    img_20161122_091943

Хімія — це круто!

Цікаво і захопливо пройшов у Новогродівській загальноосвітній  школі І-ІІІ ступенів №7 тиждень природничих наук. Учні 7-А класу, які в цьому році вперше познайомилися з хімією, разом з вчителем Авер’яновою Ю.Г. завітали до малят 3-А класу, щоб зацікавити їх цією чарівною наукою. Хлопці і дівчата розповіли про царицю природознавчих наук і показали декілька хімічних дослідів – фокусів. Не відриваючи погляду, діти спостерігали за чарівними перетвореннями і дослідами: «Хімічний хамелеон», «Фараонові змії» та ін. Затамувавши погляд хлопчики і дівчатка дивились на «Виверження вулкану», утворення осаду, «гасіння» соди, зміну кольорів розчинів. От спробуй після цього не полюбити таку науку.
— Будемо юними хіміками!!! – так сказали малята після чарівної зустрічі. Дякуємо чудовому викладачу хімії  Авер’яновій  Ю.Г. і учням 7-А класу за  незабутні враження!

Інтелектуальна гра

24 листопада 2016р. у 4-А класі відбулася інтелектуальна гра «Осіннє « Поле чудес».

                                                   Гарна гра!
На полі чарівному діти побували,
Новенькі знання для себе придбали.
Всі діти виступали,
Співали й танцювали.
За  це Осінь з відбірного зерна
Дітям пирогів напекла.
Щоб діти їли і зростали
Й Осінь не забували!
А переможицею гри «Осіннє «Поле чудес» стала Цимбал Олена!
Вітаємо, Оленочко, з перемогою!!!

100_4325    100_4338

Новогродівські школярі прийняли участь в обласних змаганнях «Веселі старти»

25 листопада команда Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 взяла участь у ІІІ зональному обласному етапі змагань серед школярів міст та районів області, які проходили на базі фізкультурно-оздоровчого комплексу міста Родинське.
У спортивній залі комплексу зустрілися команди з м. Авдіївка, м. Добропілля, м. Мирноград, м. Новогродівка, м. Покровськ, м. Селидове, Великоновосільківський р-н, Добропільський р-н, Мар’їнський р-н, Олександрівський р-н, Покровський р-н, Ясинуватський р-н.
З самого початку хлопці та дівчата були налаштовані на наполегливу боротьбу і показали її повною мірою в ході проходження естафет «Веселих стартів». Змагання проходили у «бойовій» атмосфері та були насичені радощами перемог.
Заліки команд серед міст та районів проходили окремо. Новогродівські спортсмени добре змагалися, але все ж таки поступилися декількома балами командам з Селидове та Мирнограду і в результаті здобули бронзові медалі.
За результатами змагань призові місця розподілилися наступним чином:
     І   місце – м. Селидове
    ІІ  місце – м. Мирноград
   ІІІ  місце – м. Новогродівка
Учасники змагань нагороджені грамотами, медалями та кубками Управління з питань фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації та Донецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Вітаємо учнів Новогродівської ЗОШ №7 з вдалим виступом та бажаємо подальших перемог!

Учитель фізичної культури Євдаш М. Л.

«ПРО ДОБРО ТА МИЛОСЕРДЯ»

Таку назву мала класна година, яку 25 листопада 2016р. яку було проведено в 7-А класі Гавриловою Л.Г. Метою години спілкування було бажання виховувати в учнів почуття доброти, чуйності, милосердя, поваги до своїх батьків, старших людей; формувати активну життєву позицію, яка проявляється в дієвій допомозі знедоленим, немічним, стареньким; формувати в учнів  уміння формувати моральні судження; виховувати високі моральні якості.  Щоб учні повніше перейнялися даною темою, зрозуміли її значимість і актуальність, їм було запропоновано об’єднатись в групи і представити своє бачення доброти. Екіпаж  Єрмолаєвої  С. створював ГИРЛЯНДУ ДОБРОЗИЧЛИВОСТІ, яка прикрасить нашу класну ялинку на Новий рік. Екіпаж  Уханової В. із «СКРИНІ МУДРОСТІ» вилучав  прислів’я, які не мали закінчення. Той, хто доповнював прислів’я, прикріплював стікер у вигляді листочка на  «Древо абсолютних цінностей».  Екіпаж Амельохіної О. влаштував нам зустріч з диваком філософом  Діогеном, а командир екіпажу Грищенко В. нагадала всім присутнім Сім тілесних доброчинностей, які утворили яскраву квітку. Апогеєм години спілкування стала колективна робота по створенню Серця доброти, в яке кожний учень вклав власну часточку свого серця і ми отримали: любляче; чуйне; ніжне; здатне вибачати; здатне сподіватись; відкрите для всіх; здатне творити добро. Знайте, що доброта є чистою криницею, черпайте з неї! І не була б доброта добротою, якби не віддавала себе іншим.

20161125_125222 20161125_140024 20161125_140048

     «Трагічні події голодомору в житті українського народу» 

nxhvycdx1j4З метою гідного вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні, формування в учнів ставлення до життя людини як найвищої цінності в Новогродівській загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 було проведено ряд заходів присвячених пам’яті жертв Голодомору: загальношкільна лінійка « Трагічні події голодомору в житті українського народу», де діти поринули в історію та відчули весь трагізм тих подій, вшанували  пам’ять жертв голодомору, запалили свічки скорботи; усні журнали, «круглий стіл»,  Єдиний урок Скорботи і Пам’яті, на яких було підкреслено, що Голодомор – це одна з найжахливіших трагедій в історії людства, забути яку неможливо!

vekekartt0a                         Чернова Н.С.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b923 листопада 2016 р. в нашій школі відбувся «Круглий стіл», присвячений найбільшій трагедії ХХ ст. — голодомору 1932-1933 рр. за участі учнів 11-А класу.

Підлітки обговорили причини, наслідки, прокоментували історичні факти.

Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації.

Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 р. у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій.

img_20161123_090456 img_20161123_090506 img_20161123_090426    Гаврилова Л.Г., учитель історії

Урок Скорботи і Пам’яті

Учні 9-А класу разом з класним керівником Колосовською Н.А.  на Єдиному уроці звернулися до  історії нашого народу, розкрили суть трагедії Голодомору 1932-1933 рр. Під час заходу діти читали вірші про  страшну трагедію ХХ століття, дивилися документальний фільм, підтримали Всеукраїнську акцію «Запали свічку». Підлітки прийшли до висновку, що Україна не має право забувати про страшні події в житті та історії нашого народу.

Колосовська Н.А.

Екологічний буккросинг

23 листопада в рамках  «Тижня природничих наук» в нашій школі відбувся екологічний буккросинг під гаслом: «Звільни книгу – збережи дерево!» під керівництвом вчителя Авер’янової Ю. Г. та бібліотекаря Панадій О. Є.
Буккросинг сьогодні став популярним в 130 країнах світу і охопив близько півмільйона людей. Ідея проекту состоїть в тому, що людина прочитала книгу та не відкладає її в шафу, де вона нікому не потрібна, а передає іншому читачеві, і так по ланцюжку. Виходить так, що книги стають мандрівниками, а світ перетворюється в одну велику бібліотеку.
В Україні буккросинг  швидко набирає популярності і наша школа не залишилась осторонь від цього модного  європейського руху.
Сьогоднішніми учасниками нашого заходу стали учні, вчителі, працівники школи, батьки. Було принесено близько 50 книжок, які «відпустили» в вільне  користування.
Відтепер в бібліотеці нашої школи створено спеціальну поличку «Прочитав книгу сам – передай іншому!» для самостійного обміну книг, принесених читачами із своїх власних бібліотек. Запрошуємо всіх бажаючих!

 20161123_103413     20161123_104017

«Україна – територія гідності і свободи»

В нашій школі 21 листопада, в День Гідності і Свободи,   вчителем історії Соколенко Ю.В. та учнями 9-Б класу був проведений  виховний  пізнавальний  захід  для  уч-ся 6-А  та 7-А класів «Україна – територія гідності і свободи»,   на якому  дітей  ознайомили   з  історичними подіями нашої держави,  з’ясували переваги європейського вибору для українців,   пройшли етапами Єврореволюції, згадали основні події тих 94 днів, відмітили  особливості формування громадянського суспільства  в  Україні.

Exif_JPEG_420   Exif_JPEG_420

Соколенко Ю.В., учитель історії

Урок — основна форма організації навчання в сучасній школі

Урок – це цілісний, логічно завершений, обмежений у часі, регламентований обсягом навчального матеріалу основний елемент педагогічного процесу, який забезпечує активну й планомірну навчально-пізнавальну діяльність групи учнів певного віку і рівня підготовки, спрямовану на розв’язання визначених завдань. 18 листопада пройшов відкритий урок з історії України в 7-А класі (учитель Гаврилова Л.Г.) з теми «Утворення Галицько-Волинського князівства. Князь Роман Мстиславович». Були використані різні  методи та прийоми навчання: «Перемішайтесь – Завмріть – Об’єднайтесь у пари. Працюємо в групах», «Вірю – не вірю», «Припущення на основі запропонованих візуальних образів». Під час вивчення нового матеріалу демонструвалося відео,учні працювали з історичною картою. Осмислення знань, вироблення умінь проходило шляхом виконання інтерактивної «Читання з маркуванням тексту», «Один залишається – троє йдуть». На підсумковому етапі інтерес викликала вправ «Займи позицію» та «Зоряний час». Таким чином, під час уроку були  створені сприятливі умови для формування історико-предметних компетентностей.

img_20161118_072854    img_20161118_092538

ВИБІР ЗРОБЛЕНО!!!

11 листопада  в Новогродівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 пройшли «Вибори президента  школи». Заяви подали 5 кандидатів  з 8-10 класів. Право голосувати мали учні 3-11 класів, учителі.

%d0%b2%d0%b8%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8-1 %d0%b2%d0%b8%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8-2 Наприкінці дня комісією були підраховані результати виборів та визначений лідер. Президентом школи став Константинов Олексій, учень 10-А класу.

p_y1n2vymwk-1
Вітаємо Олексія та бажаємо йому наснаги,успіхів та гідно нести звання Президент Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7.

«ВСІ РІЗНІ, АЛЕ ВСІ – ТОЛЕРАНТНІ»

      Більше 20 років  16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності, що урочисто був проголошений «Декларацією принципів  толерантності», затвердженою у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. В цей день в школі учнями 6-А класу була проведена акція «Всі різні, але всі — толерантні». Також шестикласники завітали з виступом «Толерантність в нашому житті»   до учнів 2-А та 3-А класів і подарували школярикам власноруч зроблену різнокольорову квіточку – символ толерантності.

 16_iej-d6wk ayjuwqcnrr0  Чернова Н.С.

«Посвята в читачі»

«Книга – мудрий старий друг, книга знає все навкруг !»- під таким девізом пройшов в нашій шкільній бібліотеці захід «Посвята в читачі» для учнів 1- А  класу .
Маленьких першокласників чекала зустріч з чарівним світом бібліотеки. До заходу   гості старанно готувалися , адже на здобуття честі бути читачем, потрібно було продемонструвати вміння декламувати вірші ,відгадати загадку , продовжити прислів’я та приказку. Свято традиційно розпочалося зі знайомства з абонементом  бібліотеки , з просторою читальною залою .Крім того ,на учасників заходу чекала зустріч з казковими героями , різноманітні конкурси – вікторини , рольові ігри .
Бібліотекар школи  вручила  першокласникам  новенькі формуляри , і вони стали читачами , для них відкрилися двері у чудовий світ Книжкового Королевства  . «Посвята в читачі» стала для молодших школярів  не тільки святом , а й першим кроком до самостійного читання .
dscn2450     dscn2452

Бібліотекар школи  Панадій О.Є.

 «ВІД НЕСТОРА ЛІТОПИСЦЯ ДО СУЧАСНОСТІ»

Уже традиційно 9 листопада  в нашій школі урочисто проходить День української писемності та мови. З нагоди цього свята найрізноманітніші заходи   тривали упродовж дня: тематична лінійка «Від Нестора Літописця до сучасності», радіодиктант,   гра «Мовознайко»,  а також цікаві виховні години про скарби рідного слова. В цей день розпочав свою роботу Міжнародний конкурс знавців рідної мови імені Петра Яцика, на якому учнівська молодь нашої школи взяла  участь у І етапі конкурсу.
Результатом усіх заходів стало усвідомлення учнями того, що українська мова ввібрала в себе все найкраще, найніжніше,  а наше завдання – оберігати її і передати наступному поколінню.
День української писемності та мови залишив приємні емоції і враження у педагогічного й учнівського колективів школи.

mlpvc1v5-qo      ybwv2tpxixm

                                                                                               Чернова Н.С.

inf

6-8 листопада в школі відбувся конкурс з інформатики «Бобер», який проводиться з метою популяризації і поглиблення знань з інформатики, інформаційних та комп’ютерних технологій серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналізу та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні. В цьому році учасниками стали 43 учні нашої школи. Сподіваємось, ми отримаємо тільки відмінні та добрі результати!

 

Заходи до 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

7 листопада в школі пройшли заходи, присвячені відзначенню 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.
Учителем історії Соколенко Ю. В. та учнями 10-х класів проведений усний журнал з історії та діяльності лідерів УГГ. А з учнями 9-10 кл. на засіданні круглого столу було обговорено проблеми правозахисного руху в Українській РСР та з’ясовано вклад донеччан у боротьбі за дотримання прав людини в Українській РСР.

Також в цей день в 11-А класі учителем історії Гавриловою Л.Г. проведено усний  журнал на тему: «Дисидентський рух в Україні 70-80-х років». На заході було зазначено що, Українська громадська група сприяння %d0%bf%d1%96%d0%b4-%d1%87%d0%b0%d1%81-%d1%83%d1%80%d0%be%d0%ba%d1%83виконанню Гельсінських угод, відома також як Українська Гельсінська група (УГГ).  УГГ ставила завдання ознайомити широкі кола української
громадськості з Декларацією прав людини, сприяти виконанню Гельсінських угод, домагатися акредитування в Україні представників зарубіжної преси, створення незалежного пpec-агентства, інформування світової громадськості про факти порушень на теренах України.

«Веселі старти»

04 листопада на базі нашої школи  у спортивній залі відбувся ІІ етап обласних змагань «Веселі старти». У заході брали участь учні 2006 року народження шкіл № 7, 8, 9, 10.
Організаторами ІІ етапу обласних змагань «Веселі старти» виступив відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Новогродівської міської ради. За результатами змагань  1 місце – команда ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7.
Спортивне свято пройшло весело і з азартом.  Всі команди були нагороджені грамотами Новогродівської міської ради та солодкими призами.

????????????????????????????????????

P.S. Вітаємо команду нашої школи з перемогою!

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА ШКОЛИ

jsu9paoh078 qvwz2nyigma
Ми повні сили і надії,
Мета і праця в нас одна.
Сьогодні президента обирає
 Шкільна дружна сім’я!

4 листопода в нашому закладі  пройшла загальношкільна лінійка присвячена виборам Президента  школи.
Кожен з кандидатів на цю посаду   презентував свою передвиборчу програму та стіннівку, спрямовану на покращення життя в нашій школі.

КАНДИДАТИ У ПРЕЗИДЕНТИ ШКОЛИ

cimg5162

Профорієнтаційний захід «Ярмарок професій»

2 листопада 2016 р. в нашому закладі відбувся профорієнтаційний захід «Ярмарок професій», який організував міський центр зайнятості. На зустріч з учнями випускних класів шкіл міста приїхали представники Покровського педагогічного ліцею, Селидівського гірничого технікуму, Донецького НТУ, Покровського індустріального інституту, які розповіли про правила вступу, навчання в закладах, показали фільми про життя студентів. Учні отримали інформаційні листи, буклети, брошури про організацію навчання. Діти змогли поспілкуватись з викладачами, студентами, які доводили перевагу навчання в їх навчальних закладах на власному досвіді, розповідали про перспективи майбутньої професії.

cimg5176 cimg5169

ЖОВТЕНЬ 2016

Участь педагогів школи у ІІ обласній конференції «Виклики та досягнення національно-патріотичного виховання в регіоні»

27 жовтня в м. Краматорськ на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася обласна конференція «Виклики та досягнення національно-патріотичного виховання в регіоні», в якій взяли участь учителі Новогродівської школи I-III ступенів №7. Під час своїх виступів вони презентували оригінальні технології, методи, прийоми та форми виховної роботи, концепції виховних систем із власного досвіду, які запроваджують у своїй діяльності.
dsc02419Захід пройшов на високому науково-методичному рівні. Плідна та наполеглива робота, творча атмосфера справили на учасників приємне враження  і надихнули на подальшу співпрацю.
Наші вчителі отримали сертифікати, а їхні роботи увійшли до збірки «Виклики та досягнення національно-патріотичного виховання в регіоні».

dsc02411

Конкурс малюнків «Моя майбутня професія»

img_9707

 

 

Новогродівським міським центром зайнятості був оголошений загальнообласний конкурс малюнків «Моя майбутня професія». У конкурсі  взяли участь 46 учнів Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7. За результатами підсумків на загальношкільній лінійці були нагороджені переможці Драбчук Т., Бандолько К., Фаут М. (9 кл.),  Дрожжина К., (11 кл.). Грамоти були вручені працівниками Новогродівського міського центру зайнятості.

img_9714 img_9709

«Революція на граніті»

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму і мужності української молоді, яка у жовтні 1990 року стала на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Українського народу  в кінці  жовтні 2016 року в нашому закладі  бібліотекарем школи Панадій О.Є. був проведений демократичний діалог «Революція на граніті» з учнями 8-А класу.
dscn2433 dscn2432
Чернова Н.С.

Вітаємо переможців шкільного конкурсу малюнків до Дня людей похилого віку!

До Дня людей похилого віку в школі серед учнів 1-9 класів був проведений конкурс малюнків. Діти з любов’ю та повагою намалювали своїх дідусів та бабусь. Малюнки були оцінені представниками міського пенсійного фонду. Найкращі з них виставлені на шкільному стенді.  А учні — нагороджені грамотами.

img_9719   img_9718

Зустріч з ветеранами війни

Наприкінці  жовтня в актовій залі Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 відбулася  традиційна зустріч з ветеранами війни, яка була присвячена  визволенню України від німецько-фашистських загарбників. Учні закладу запросили шановних гостей на свято-концерт і  подарували їм квіти та власні малюнки.

cimg5091

 

ТУРНІР З ВОЛЕЙБОЛУ

21 жовтня  2016 року в спортивному комплексі «Олімпійський» міста Курахово відбувся І етап турніру з волейболу серед школярів Донецької області «UNICEF Volleyball Cup» під егідою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). У зональних змаганнях взяли участь  команди, які здобули перемогу у районних та міських відбіркових турах.
Наше місто представляла команда учнів нашої школи у складі 12 чоловік: Ольховський Данило, Мірутенко Олександр , Блащук Олександр, Редькін Даніїл, Чернов Даніїл, Єгоров Олег, Проданчук Сергій,  Сергієнко Віктор, Костильова Катерина, Бодьзяк Олена, Демиденко Яна, Янкова  Карина.  Команду учнів підготували вчителі фізичної культури закладу. За підсумками змагань волейбольна команда школи №7 посіла ІІІ місце в зональних змаганнях  І обласного етапу турніру «UNICEF Volleyball Cup» .

i01w4xbcbdm mzpvkdmk_ke

Учитель фізичної культури Джебженяк Л.Ю.

«БАРВИСТІ  ФАРБИ  ОСЕНІ»

Непомітно пролетіли два місяці навчання для учнів перших класів Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7.
21 жовтня було проведено свято «Барвисті фарби осені». До дітей завітала Осінь, а також клоуни Буркунчик та Веселунчик . Учні весело співали пісні про осінь, завзято танцювали, виразно розповідали вірші про різнобарвну пору року. Осінь провела цікаві та веселі конкурси не тільки для дітей, а й для батьків. Батьки пригощали учнів святковим пирогом, а казковий Тигруля вручив подарунки осіннім і літнім іменинникам.  Глядачі гучними оплесками проводжали артистів. З вітальним словом виступив бібліотекар школи Панадій О. Є. Вона подякувала дітям за яскраве свято і патріотичні пісні та вірші про Україну.
Усі були в захваті від гарного свята, яке подарували учні перших класів.

Вчителі початко­вих класів: Кравцова Г. Ф. та Поліщук К. А.

 

ЛІНІЙКА ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ

Святкуєм  цю чудову дату,
В ній — щастя, доля всіх людей.
Якщо твердіш хода в солдата, —
Дзвінкішим буде сміх дітей!
Напередодні Дня захисника Вітчизни в нашій школі пройшла  тематична лінійка.  Вона  розпочалася зі звучання Гімну України. З вітальним словом звернулася до присутніх хлопців директор школи Самоздра О.В. На завершення, з метою підняття в учнів патріотичного духу, поглиблення знань  про традиційні свята, обряди, в школі були проведені спортивні міні-змагання.
Зі святом Вас, мужні і надійні захисники Вітчизни!

                                                                          Чернова Н.С.

ПОСВЯТА В КОЗАЧАТА

Любов до України починається з сім’ї, а найфундаментальніші цінності закладаються в людину у шкільному віці.  Ось таку любов і вкладають у своїх учнів вчителі нашої школи.  Тож виховання громадянина-патріота сьогодні є одним з першочергових завдань ЗОШ І-ІІІ ступенів №7. У нашій початковій школі ви не знайдете звичайних класів та звичайних учнів, усі вони — маленькі козачата та козачки. В кожного є свій курінь, свій отаман.
У цьому році 13 жовтня  пройшла традиційна посвята учнів 2-х класів у козачата. Другокласники показали знання козацьких правил та вміння співати. Новим козачатам гості заходу (ветерани праці)вручили козацькі посвідчення. В кінці свята всі скуштувати смачної  козацької каші. Хочеться подякувати за участь у заході  учням школи: Шибашову О., Євсєевій О.,Вареніновій В., Бичковой С., Глущук В., Кравець Д., Акімову Д., Палілову Д., Буяновському Є. та Майбороді Г., а також учителю початкової ланки — Смоляковой Л.Л., яка підготувала та провела це чудове, яскраве свято.

%d0%ba%d0%be%d0%b7-1   dsc04875

                                                                                        Чернова Н.С.

«Родичі гарбузові»

 13 жовтня у нашій школі відбулася  щорічна виставка виробів з овочів, фруктів , природного матеріалу , в якій  взяли участь учні 1-4 класів разом з батьками. В цей день І  поверх  школи перетворився на казковий осінній сад.  Виставка «Родичі гарбузові»  вразила своїм розмаїттям, креативністю та неповторністю.
Від зробленого власноруч та побаченого на виставці всі отримали велике задоволення.

Спортивно-патріотичне свято «Козацькому роду нема переводу»

12.10.2016 з  нагоди Дня Українського козацтва та Дня захисника України класними керівниками 5-А та 5-Б класу Авер’яновою Ю.Г. та Джебженяк Л.Ю. разом з учителем фізкультури Євдашом М.Л. було проведено спортивно-патріотичне свято «Козацькому роду нема переводу». Дві команди хлопців «Козацька воля» та «Відважні козаки» змагались у швидкості, спритності, витривалості. Хлопчики були і «вправними вершниками», нищили «ворогів» з кеглів, танцювали гопак, показували свій розум та кмітливість. У перервах між конкурсами дівчата, які підтримували команди,  танцювали український танок та співали пісні. Вболівальники голосно підтримували свої команди. Боротьба була запеклою, за підрахунками журі — перемогла дружба.

dsc04785

Думай глобально, дій локально

В рамках тижня енергозбереження в 5-А класі була проведена година спілкування. Під час цієї години діти подивились мультфільми про економію енергії. Обговорили у групах поради, які допоможуть заощадити електроенергію та кошти. Розібрали питання охорони навколишнього середовища, які пов’язані з використанням енергоресурсів.
П’ятикласники разом з класним керівником зробили висновок: результати економії будуть залежати від того, наскільки добре населення буде дотримуватися правил економії енергії при користуванні побутовими приладами, машинами та освітленням, знати прийоми і методи раціонального використання електроенергії.

??

Зустріч молоді 

7 жовтня  Новогродівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 зустрічала гостей. До нас завітали міський  депутат, засновник молодіжного руху «Move» Антон Кухлєв та громадський діяч  Ірена Даниш (м. Сіетл, штат Вашингтон, США). Зустріч пройшла у теплій атмосфері.  У бесідах  із представниками міського відділу освіти, шкільною адміністрацією, вчителями іноземної мови та старшокласниками з’ясовувались проблеми нашої молоді, шляхи  їх подолання. Обговорювались знання і активність громадян з питань Прав Людини. Наші євроклубівці висловлювали свої думки щодо  актуальності  існування молодіжних рухів.  Всі ми дійшли висновку, що слід продовжувати роботу з громадами, із молоддю в напрямку «активного громадянства».

p61007-140257 p61007-140618

 «Козацьке братство»  в гостях у дітлахів

Ми прийшли до вас на свято з запорізької землі
І принесли вам в дарунок краю рідного пісні.
Разом з вами веселитись, танцювати і співать,
Україну й козаків з вами разом прославлять.

Такими словами розпочався виступ «Козацького братства» в дитячому садочку  «Радість», куди з нагоди свята Дня українського козацтва завітали учні нашої школи.
Кошовий розповів  присутнім про історію українського козацтва, про їхні символи, атрибути, гасло. А  потім було багато запальних пісень й  гарячих танців.
Коли настав час прощатися, «Козацьке братство» залишило дітям невеличкий скарб — цікаві дитячі книжки.
А нам, хочеться побажати тим, хто завітав в дитячий садочок, здоров’я, щастя, бути сміливими, вірними, цінувати братство і згоду, бо всі ми нащадки козацького роду.

Чернова Н.С.,
учитель української мови та літератури

   %d0%b4%d1%81-2 %d0%b4%d1%81-3        

ВЕРЕСЕНЬ 2016

Засідання Ради Новогродівської ЗОШ I–III ступенів №7

Рада загальноосвітнього навчального закладу – це постійно діючий  орган громадського самоврядування, який виконує дорадчі функції з питань, що стосуються організації навчально-виховного процесу, зміцнення матеріально-технічної бази школи, організації дозвілля та оздоровлення учнів, сприяння правовому та соціальному захисту учасників навчально-виховного процесу. До Ради входять представники від педагогічного колективу,  батьків, громадськості та старшокласників. Згідно рішення педагогічної ради Новогродівської ЗОШ I – III ступенів № 7 від 31.08.2015р., відповідно до пункту 64 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2000року№964, створено Раду школи:

 1. Самоздра О.В.- директор Новогродівської ЗОШ I – III ступенів № 7.
 2. Радченко Т.Л.- заступник директора з НВР.
 3. Вахрамєєва О.В.- заступник директора з НВР.
 4. Колосовська Н.А.- голова ПК.
 5. Прошакова О.В.- голова Ради школи.
 6. Задко А.А.- психолог.
 7. Константинова Н.В.- голова батьківського комітету.
 8. Анопко С.О.- член батьківського комітету.
 9. Костянко Т.В.- учитель, секретар Ради школи.
 • Суханова Н.М.- представник громадськості.
 • Брик З.В.- завгосп школи.
 • Колосовська А.- учениця 11-А класу, член учнівського самоврядування.
 • Ковтун Д.- учень 11-А класу, член учнівського самоврядування.

Головною метою діяльності Ради Новогродівської ЗОШ I – III ступенів №7  є  сприяння демократизації і гуманізації навчально-виховного процесу; об’єднання зусиль педагогічного, учнівського і батьківського колективів, громадськості щодо розвитку  школи  та удосконалення навчально-виховного процесу;формування позитивного іміджу  та демократичного стилю управління школою.

27.09.2016 р. за круглим столом відбулося друге засідання Ради Новогродівської ЗОШ I – III ступенів №7 за такими питаннями:

1.Організація   громадського контролю  за  харчуванням та медичним  обслуговуванням  учнів у школі.

2.Ознайомлення з положенням про проведення громадського огляду з охорони дитинства у 2016 році.

Вшановуємо пам’ять  Тараса Шевченка

q7ngbw0cvosМинула довга сотня літ,
А він –
Із мармуру й граніту
Знов сходить в люди,
Будить світ
І переможно йде по світу!
                                 Т. Масен

24 вересня наше місто відзначило п’ятнадцяту річницю встановлення пам’ятника Великому Кобзарю. Приємно відзначити, що учні 5-11 класів активно долучилися до організації  святкового заходу. Діти  Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 під керівництвом Прошакової О.В. та Гайчук О.О.  підготували яскраву літературно-музичну композицію. Учні декламували поезію Тараса Шевченка різними мовами, показали хореографічну композицію зі стрічками. Настрій і в учасників, і у глядачів був урочистий, піднесений.

Благодійний ярмарок

                                                       Справжня благодійність не потребує  винагород, це не обов’язок, це – стан душі.

Саме бажання творити добро надихнуло педагогічний, учнівський, батьківський колектив школи на прекрасну ідею — провести благодійний  ярмарок.  27 вересня 2016 року кожен клас (5-11) представив свій стіл з різноманітними виробами  з тіста, бісеру, штучної шкіри. На заході був проведений ученицями 6-А класу   майстер-класи у техниці плетіння коси.   Мета ярмарку  — показати в усій повноті дитячу творчість, вміння учнів творити своїми руками красу, виготовляти не тільки корисні речі, але й прекрасні, які приносять естетичну насолоду, а головне – зібрати якомога більше коштів для родин, які потрапили у складні життєві обставини.
20160929_102658 20160929_111614
Благодійний ярмарок в нашій школі пройшов   яскраво, шумно, весело.
На щотижневій лінійці Радою школи відзначено  Подяками найактивніших учасників  заходу — 6-А, 5-А та 8-Б класи.
Дякуємо всім, хто взяв участь у благодійному ярмарку, зробивши свій внесок у цю дійсно велику справу, а особливо — батькам учнів.

                                                                    Учитель української мови та літератури
Чернова Н.С.

Міжнародний конкурс учнівської молоді «Мій рідний край» — сходинка до духовного розвитку молоді нашого міста

%d0%b3%d0%b0%d0%b2%d1%80%d0%b8%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%bb-%d0%b3-%d1%82%d0%b0-%d1%81%d0%bc%d0%be%d0%bb%d1%8f%d0%ba%d0%be%d0%b2-%d0%be-%d1%83-%d1%81%d0%b5%d1%81%d1%96%d0%b9%d0%bd%d1%96%d0%b9

Гаврилова Л.Г. та Смоляков О. у сесійній залі

Смоляков О.під час виступу

Смоляков О.під час виступу

Переможці з нагородами

Переможці з нагородами

 

 

 

 

 

 

 

Сучасний світ надзвичайно активно і стрімко змінюється. Зміни відбуваються і в людях, в першу чергу молодих людей. Вже традиційно в погідні вересневі дні, Союз українок України збирає переможців міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край» та їх мудрих наукових керівників. Щорічно м.Львів збирає щедрий ужинок спільної цілорічної праці, який підтверджує бажання молоді пізнати і написати правдиві сторінки історії України, працювати на рідній землі і утверджувати незалежну правову державу. З 14 по 17 вересня учні Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Анопко Павло та Смоляков Олександр представляли наше місто на цьому великому форумі. Особливість конкурсу в тому, що ініціатором його проведення виступає громадська організація Союз українок України. Сьогодні це дуже актуально, оскільки діяльність жіночих громадських організацій має вагоме значення, адже вона виконує свою історичну місію, впливаючи на перебіг подій. Учні ЗОШ І-ІІІ ступенів  №7 приймають участь в цьому конкурсі з 2007 року. Мета даного заходу – вивчити, пізнати, дослідити правдиві сторінки історії України, рідного краю, дослідження маловідомих сторінок історії України, краєзнавства, етнографії, культури. Так, Анопко Павло, учень 11 класу досліджував і науково обґрунтовував питання щодо пацифікації західноукраїнських земель польською владою в 30-ті роки XX століття. Робота була представлена в номінації «Історія мого краю» та получила найвищу оцінку членів конкурсної комісії – «Перлину конкурсу». Учень 7-А класу Смоляков Олександр приймав участь у конкурсі «Мій рідний край» вперше і був майже його наймолодшим учасником. На конкурс він представив поему у віршах «Все потрібно це мені», в якій по-дитячому розповів про найдорожче у своєму житті. В номінації «Поетичний голос, художньо-літературна творчість» ця робота посіла друге місце. Наші хлопці отримали подарунки та збірник конкурсних робіт,в якому опубліковані їхні перші наукові доробки. Програма молодіжного дитячого форуму щодо нагородження переможців Міжнародного конкурсу «Мій рідний край» була дуже цікавою та насиченою. Незабутнє враження залишило відвідування музеїв І. Франка та М. Грушевського, а також екскурсія на Личаківський Некрополь. Ніхто не заперечить, що Україна починається з Рідного краю, кожного громадянина країни, з розуміння, яке ти посідаєш місце в щоденному суспільному бутті держави, як осмислюєш відповідальність за сучасне і майбутнє України. Сучасний світ надзвичайно активно і стрімко змінюється. Зміни відбуваються і в людях, в першу чергу молодих людей. Бажаємо всім, хто причетний до конкурсу, легко долати життєві пороги, творчої снаги, будувати свій національний духовний храм справедливості, добра, пошанування, любові і найвищих нагород у конкурсі

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ 

21 вересня 2016 року в 5 -А класі відбулися перші батьківські збори на тему: «Адаптація учнів 5-х класів». На збори було запрошено шкільного психолога Задко А. А. Аліна Анатоліївна разом з класним керівником Авер’янової Юлією Геннадіївною провели тренінг, на якому батьки з захопленням виконували різноманітні завдання. Метою заходу було згуртування батьківського колективу класу, знайомство з системою роботи шкільного психолога і створення атмосфери психологічного комфорту і взаєморозуміння. Наостанок  батьки дякували класному керівникові, шкільному психологу за цікаві збори.

image image3

День  Миру

Мир на землі – це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ…
21 вересня – світ відзначає Міжнародний День Миру. Саме в цей день в нашому учбовому закладі відбулася загальношкільна акція «Голуб Миру». Учні обмінювалися паперовими  голубами та дарували їх  викладачам, працівникам школи зі словами: «Миру Вам!»
Також  в День Миру  агітбригада  6-А класу  завітала  до учнів 2-А, 2-Б, 3-А, 4-Б класів. У кабінетах звучали пісні та вірші, в яких лунав заклик зберігати Мир на Землі.
Посмішки на обличчях учнів, вчителів, працівників школи вселяли надію, що в Україні не буде місця війні.
20160921091007  20160921090622

Олімпійський тиждень

З 05 по 11 вересня у школі було проведено «Олімпійський тиждень», присвячений Дню фізичної культури та спорту і відкриттю шкільної Спартакіади.
Учні впродовж тижня змагалися у спритності та витривалості, отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.
Школярі взяли участь у конкурсі малюнків «Мій улюблений вид спорту»
В рамках Олімпійського тижня в нашій школі вчителями фізичної культури були проведені Олімпійські уроки на тему «Олімпійські чемпіони України». До проведення олімпійського тижня долучилися і класні керівники. У класних колективах 1-11-х класів були проведені виховні години: «Здоровим бути – зі спортом дружити»; «Спорт – сила, краса, здоров’я»; «Історія Олімпійських ігор»; «Досягнення українських спортсменів».
У четвер було проведено змагання між школярами третіх класів — різноманітні естафети.
Після уроків 09 вересня учні зібралися на міській площі, де пройшли змагання між учнями 5-х — 11-х класів. Тут відбулася справжня завзята боротьба: діти 5-6 класів брали участь у змаганнях «Веселі старти» де зайняли І місце, у змаганнях з жиму гирі Ковтун Дмитро зайняв І місце, Кравець Данило ІІІ , у змаганнях з стрибків через скакалку Конотопчик Ганна зайняла І місце, а в змаганнях з перетягування канату між учнями 8- 11 класів зайняли ІІ місце. Останній конкурс – малюнок на спортивну тематику. У боротьбі перемогла наша команда.

fv-4b9wqm0e
h3c3xhk-zx8 zzh6nvnwybw
Олімпійський тиждень був насичений, цікавий та змістовний, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій поверталися додому.
Ми ще раз побачили, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог , як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.

Учитель фізичної культури Джебженяк Л.Ю.

Лінійка пам’яті

8 вересня  в нашій  школі відбулася  тематична лінійка присвячена Дню визволення Донеччини від фашистських загарбників, яку відкрила директор навчального закладу Самоздра О.В.
Хвилиною мовчання, під звуки метроному, вчителі та учні  вшанували пам’ять загиблих в роки Другої Світової війни на Донеччині.
Урочисту лінійку  підготували учні 6-А, 9-А та 11-А класів. Хлопці декламували вірші, в яких звучали слова про героїзм нашого народу під час війни,  висловлювали слова вдячності воїнам, які поклали голови за Донбас, бажали щастя й любові , миру та спокою всім присутнім.

11-А   6-А

Перший урок «Від проголошення незалежності до нової України»

Пролунав перший дзвоник… У Новогродівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 після традиційної святкової лінійки в усіх класах відбувся Перший урок «Від проголошення незалежності до нової України», присвячений 25-й річниці незалежності України. Урок був пронизаний ідеєю формування у школярів активної громадянської позиції, відтворення національних і культурних традицій, вивчення процесів українського державотворення.
image  image-2   image-4
Тема першого уроку в 3-Б (учитель Голуб І. Ю.): «Найкраща у світі – моя Україна – у цілому світі одна!»
20160901_090520   img_3369
У 5-А класі (класний керівник Авер’янова Ю.Г.) у вигляді віртуальної подорожі проведений перший урок «Україна – моя Батьківщина». П’ятикласники з захопленням подорожували просторами нашої Батьківщини під мелодичні українські пісні.
На завершення всі учні разом зі своїм класним керівником під пісню «Діти України» об’єдналися в символічне коло і побажали один одному бути єдиними та спільно приносити нашій державі користь.
4    3
В 10-а класі (класний керівник Шутова К.О.) відбувся урок за темою «Україна – суверенна держава» – урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, була бесіда  з учнями про сьогодення і перспективи України, Інтерактивна вправа «З теплом у серці» (Побажання Україні), ігри «Аукціон слів», «Портрет свідомого громадянина», «Я — українець», «Коментатор».
%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be0748    %d1%84%d0%be%d1%82%d0%be0746
Тема першого уроку в 11-А класі (класний керівник – Полонська А.О.)»Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України». Школярі створювали «живу» газету. На схемі у вигляді  квітки  на  міцному  стеблі учні  записали  складові національної свідомості українця як то:  любов  до рідної землі і свого народу; любов  до  батьків,  вшанування  звичаїв  і  традицій  свого  народу;  готовність захищати свою державу; повага до Конституції України, державної символіки; бажання власною працею, розумом і здібностями  примножувати  багатства держави, трудитися для її процвітання; повага до народної моралі і етики; усвідомлення громадянської відповідальності та ін.
На при кінці уроку діти переглянули відео-кліп на пісню групи «Дилема» «На світі є одна країна».

Вересень кличе до школи

Знову вересень кличе до школи,
До незвіданих даль і доріг.
Поспішаю із ранішнім сонцем,
Щоб ступить на знайомий поріг.

Ранок 1-го вересня. Радісна атмосфера панувала на подвір’ї  Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7.  Діти, вчителі, батьки, гості зібралися на Свято Першого дзвоника. Лінійку було урочисто відкрито гімном України. З вітальним словом до присутніх звернулася директор школи Самоздра Ольга Вікторівна. Під звуки шкільної мелодії на Свято запросили першокласників. Вони з нагоди Дня знань випустили в небо повітряні кульки,  а їх батьки – голубів. Перший дзвінок у виконанні учениць 1-А класу Свергун Софії, Ткаченко Маргарити та учнів 11-А класу  Позднякова Сергія, Ковтуна Дмитра покликав усіх на перший урок «Від проголошення Незалежності до нової України».

Лунає перший дзвоник

Лунає перший дзвоник

Пам’ятайте, що знання – це скарб, а вміння вчитися – ключ до нього.
Нехай цей навчальний 2016-2017 рік буде для кожного з нас щасливим!

                        Викладач української мови та літератури
Чернова Н.С.