Сторінка практичного психолога

Безымянный

Задко Аліна Анатоліївна,
практичний психолог
вища освіта, Словянський державний педагогічний університет

Про психолога діти думають, що він ставить уколи від сказу, а дорослі приписують досконалість і бояться його оцінки і осуду.
Сучасне суспільство вимогливо до всіх: від батьків очікують чарівного терпіння, постійної уваги і любові до дітей і нещадно критикують і звинувачують у всіх дитячих нещастях. Учитель теж зобов’язаний володіти «над якостями», щоб за весь навчальний тижня не підвищити голос і погано не подумати про дитину.
Від 6-річних дітей ми вимагаємо посидючості, мотивації до праці та навчання, відсутності інтересу до того, що відбувається за шкільними вікнами і врівноваженості, якої не володіємо самі.
А психолог — це чарівник, який всі проблеми і ситуації, які формувалися роками, може дозволити за 1 годину, і, що найприємніше, вам нічого не потрібно при цьому робити самим.
Психолог — це не сама досконалість, він не ставить діагнози і хрести на людях. Завдання психолога — допомогти людині щось змінити, допомогти вирішити проблему, а не знайти винного. Він готовий бути поруч, коли вам важко. Це людина, що володіє професійною інформацією, але без готових відповідей на всі випадки життя. Адже кожен випадок індивідуальний.

Участь у тренінгу за підтримки Міжнародної Організації з Міграції

21.08.2018 – 22.08.2018 практичний психолог Новогродівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 Задко А.А. відвідала дводенний тренінг за підтримки Міжнародної Організації з Міграції в м. Костянтинівка. Тема тренінгу: «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі».  Для роботи психологом Новогродівського ЗЗСО І-ІІІ ст.№7 було отримано уніфікований комплект вартістю у 200USD. До комплекту увійшло:

  1. Фліпчарт.
  2. Бумага для фліпчарту.
  3. Кінетичний пісок різнокольоровий.
  4. Дерев’яна пісочниця із кришкою.
  5. Набір пластикових пасочок.
  6. Акварельні фарби.
  7. Фарби пальчикові.
  8. Кольорові олівці.
  9. Ватман.

IMG-a83 P P80920-

Батьківські збори

14 вересня 2018 р. відбулися батьківські збори в 6-А класі. Практичним психологом було проведено з батьками тренінг на тему: «Партнерство. Ненасильницьке спілкування». Батьки мали змогу практично ознайомитися з основами Ненасильницького спілкування. Ненасильство – не стратегія, яку можна використати сьогодні і відмовитися від неї завтра. І це не та річ, що зробить вас беззахисним; ненасилля – це творення позитивних стосунків між людьми замість суперництва, що домінує в нашому світі… Сутність ненасильства – відкрити душу позитиву.

P80914-180325 P80914-180449

Адаптація учнів 5-х класів до навчання в середній школі

Традиційно в Новогродівському ЗСО І-ІІІ ступенів №7 у період  жовтень-листопад було проведено дослідження рівня адаптації учнів 5-х класів до навчання в середній школі.  Результати  комплексного діагностування проаналізовано, класні керівники та вчителі- предметники отримали рекомендації, які будуть враховані в  плануванні подальшої роботи.

Серія занять з учнями 6-А, 11-А кл. в рамках реалізації Програми розвитку навичок психологічного відновлення дитини-школяра

Створено інформаційний куточок:
ВИЯВЛЕННЯ, ПОПЕРЕДЖЕННЯ І РОЗГЛЯД ВИПАДКІВ НАСИЛЬСТВА ТА ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ДІТЬМИ