Патріотичне виховання молоді

ПРОГРАМА  НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ НА 2016-2020 рр.

День хрещення Київської Русі — України

За християнською православною традицією 28 липня відзначається День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича. Указом Президента України від 25 липня 2008 року № 668/2008 у  цей день  встановлено державне свято – День хрещення Київської Русі —  України.
Інформаційні матеріали до Дня хрещення Київської Русі — України >>>

29-ї річниця прийняття Декларації про державний суверенітет України

16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР було прийнято Декларацію про державний суверенітет України. Декларація про державний суверенітет України була прийнята Верховною Радою Української РСР 16 липня 1990 року як державно-правовий акт, покликаний гарантувати інтереси Українського народу.
Інформаційні матеріали до 29-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України >>>

Звільнення Слов’янська та Краматорська

5 липня 2019 року виповнюється п’ять років з дня, коли українська армія після тривалої облоги зайняла стратегічно важливі міста Слов’янськ та Краматорськ. Звільнення Слов’янська та Краматорська відбулося після майже трьох місяців бойових дій біля цих населених пунктів. Бої почалися в середині квітня, коли проросійські терористичні банди захопили ключові адміністративні будівлі міст. Краматорськ обстріляли з РСЗВ «Смерч». Зазнавши фіаско в Слов’янську, банди змушені були рано вранці 5 липня 2014 року залишити місто. Робили вони це організовано, кількома колонами. Те ж саме робили і бойовики з Краматорська, приєднавшись до колони втікачів зі Слов’янська. Основні сили незаконних збройних формувань переміщені до Донецька і Горлівки. Вже в обід 5 липня над будівлею Слов’янської і Краматорської міських рад були підняті українські прапори. Після звільнення міст стало зрозуміло – бойовики тікали поспіхом, оскільки залишили після себе величезну кількість зброї і боєприпасів російського виробництва, що стало черговим сильним доказом для тих, хто до останнього моменту не вірив у причетність Росії до військової агресії проти України.
З приходом українських військових міста почали повертатися до нормального мирного життя. 13 жовтня Краматорськ тимчасово став донецьким обласним центром – сьогодні Донецька обласна військово – цивільна державна адміністрація знаходиться саме тут.
Разом зі Слов’янськом і Краматорськом українські військові також звільнили Дружківку, Костянтинівку і Артемівськ (06.07.2014) (нині — Бахмут).

Державне свято — День Конституції України

Державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України. Основний Закон Держави Україна був ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.

21 лютого —  Міжнародний день рідної мови

     Це свято було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Історія свята має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада  придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

29 січня Україна відмічає День памяті героїв, що загинули в битві під Крутами.

Битва пiд Крутами — битва, яка відбулася 29 січня 1918 року поблизу селища Крути, на малій залізничній станцiї на вiдстанi 130 км вiд Києва. Битва тривала близько 5
годин і закінчилася поразкою українських загонів, які захищали підступи до Києва.

27 СІЧНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту,  відзначається 27-го січня, він був прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року.
Страшне і нелюдське явище Голокост, відбувалося в період 1933-1945-х років, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини.

22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

sobornist-408x293

       Цілі століття українців  були роз’єднані, розділені між різними державами. Скільки часу й зусиль потрібно було Україні, аби стати незалежною і єдиною!
День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
День Соборності України — свято втілення мрії про єдність.

Web-вітрина до Дня Гідності та Свободи: (Матеріали з сайту ДОНЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО ІНСТИТУТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ)

1. Пам’яті Героя України Дмитра Чернявського

2. Пам’яті Героя України Івана Пантелєєва

3. Пам’яті Героя України Сергія Бондарева

4. Пам’яті Героя України Володимира Наумова

 

«Ми —  українці!»
12 жовтня 2016 р. у Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ст. №7 відбувся флеш-моб міст-парнерів «Ми — українці» в межах роботи проекту «Міжрегіональна взаємодія»

Гімн України

Прапор України

 

Герб України

 герб  Герб України у Вікіпедії