І семестр 2015-2016 навчального ріку

Грудень 2015

Зимова казка

bezymyannyybezymyannyy1

Велика увага в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 приділяється туристично-краєзнавчій роботі. Вже стали традиційними зимові подорожі до Західної України. З 26 по 30 грудня учні нашої школи поїхали до гостинного Львова і чарівних гір Карпат. Дорогою ми завітали до теплого і сонячного Дніпропетровська, саме такою погодою це місто нас зустріло. Залишалось  декілька годин до відправки поїзду. Нам не хотілось сидіти на місці, тому наші вчителі повезли нас до парку Лазаря Глоби. Там було дивовижно гарно. В центрі стояла велика жива ялинка,прикрашена сотнями лампочок та вогників. По всьому парку розтяглось озеро, де ми годували качок і лебедів хлібом. Вони були такі голодні, що на льоту ловили шматочки їжі.

Рано в ранці ми прибули до, палаючого нічними вогнями, Львова. Місто ще спало. Тому, поки кількість людей на вулицях збільшувалось, ми швиденько вирушили на екскурсію. Потрапили на славнозвісну площу Ринок, побачили дивовижний оперний театр,красиві пам’ятники, різні музеї, побачили як робиться справжня Львівська кава, відвідали звеличені храми та чаруючі костьоли. Була неділя, тому нам вдалось послухати ранкові служби на різних мовах, та ,навіть, почути орган. На останок діти купили собі сувенірів, щоб привезти до дому частинку цього старовинного міста.

Ввечері ми вирушили до одного з мальовничих сіл цього краю — Славсько, яке розташоване глибоко в Українських Карпатах, за 28 км від м. Сколе, в долині річки Опір та її правої притоки Славки, серед покритих лісами та полонинами хребтів Бескидів та Горганів. Де пригощали нас справжніми українськими домашніми стравами.

Наступного дня вся наша група відправилася на канатну дорогу “Захар Беркут” , що знаходиться у сусідньому селі Волосянка. Можливість побувати на вершині гори, побачити неймовірні пейзажі, вдихнути чисте повітря карпатських гір – це прекрасний спосіб відновлення  нервової системи та отримання заряду позитивної енергії. Діти дійсно відпочили душею і серцем, коли разом катались із сніжної гірки.

Учні нашої школи завжди відрізнялись неймовірною фантазією, і ввечері того ж дня вони її знов показали. Розфарбувавшись і одівшись по-чудернацьки, ми весело танцювали та фотографувались. А зранку вирушили до дому, закарбувавши в пам’яті цю дивовижно гарну подорож.

Ми щиро дякуємо всім, хто подарував нам ці прекрасні години спілкування одне з одним, і з, такою не схожу на нашу, природою Західної України!

Колосовська Аліна, учениця 10-А класу

Іде Святий Миколай…

Свято Святого Миколая

Свято Святого Миколая

17 грудня у Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 відбулося свято для дітей з особливими потребами, дітей, які знаходяться під опікою, дітей із багатодітних родин та сімей переселенців «Іде Святий Миколай…» Волонтерський загін школи «Нова радість» ставив наступне завдання: дослідити ставлення учнів до проблемиспілкування і допомоги дітям з обмеженими можливостями, необхідність звернення уваги суспільства на проблеми дитинства взагалі.

Сьогодні дуже важливо формувати позитивне ставлення до благодійності, як виду діяльності, яка не може бути абстрактною, бо у неї завжди є адресат. Проблема любові до ближнього сьогодні, безумовно, актуальна: у регіоні триває війна, у нашу школу прибувають переселенці, які потребують уваги, милосердя, термінової допомоги.

Свято Святого Миколая

Свято Святого Миколая

Улюблене малечею передноворічне свято Миколая — архіважлива можливість посіяти в дитячих душах віру в добро, взаємопорозуміння, привернути увагу до вирішення проблем в межах нашої територіальної громади.

У гостях у Феміди (Всеукраїнський  тиждень  права)

????????????????????????????????????

Розбудова Української держави  немислима без високої правової  культури людей, що здійснюють цей  процес, без глибоких знань прав і  обов’язків, діючого законодавства. Це  справа не лише сьогоднішнього дня, але  й майбутнього.
У рамках Всеукраїнського  тижня    права, з метою проведення просвітницько-профілактичних заходів щодо запобігання правопорушень, у Новогродівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів  №7  відбулися наступні заходи: «Правова кіномережа» − відео перегляд та аналіз фільму на правову тематику, перегляд відео презентації «Злочини та проступок», «Я і мої права», круглий стіл «Кожен має право на…», турнір  знавців права «Магістри юстиції», політрада «Права дитини», гра — подорож «Маю право на права», тренінг «Правила і закони у твоєму житті», конкурс стіннівок «Закон і ми», виставка друкованих видань, фотоматеріалів «Законність і правопорядок в Україні». Протягом  тижня учні школи ознайомилися з історією права, відповідали на запитання вікторини. В останній день відбулося свято «У гостях у Феміди», під час якого учні розв’язували юридичні задачі, застосовуючи свої знання з права. За участю бібліотекаря школи організована виставка популярної юридичної літератури та виставка науково-дослідницьких робіт, рефератів, проектів, які розробили учні.  Завершився  тиждень проведенням Всеукраїнського уроку «Права людини» з нагоди  проголошення Загальної декларації прав людини та загальношкільною мультимедійною  лінійкою.  Ці заходи розширили знання учнів про права і обов’язки громадян, сприяли прищепленню правової культури дітей.

І не забути синів землі, що відвели вогонь…

dscf2022

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 відбулася низка заходів: організовано відеоперерву «Поріс чорнобилем Чорнобиль — бідою нашою поріс», виставку малюнків «Чорнобиль — очима дітей», годину пам’яті  «Попіл Чорнобиля стукає в серце»  за участю учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Також протягом грудня у шкільній бібліотеці організовано тематичні виставки «Чорнобиль. Його забути не дозволяє майбутнє», які висвітлюють проблемні наслідки Чорнобильської катастрофи.

Події  майже 30-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь.  Катастрофа на  Чорнобильській АЕС є болем для всієї України. І тепер не лише в 26 квітня, а і в грудні вже стало доброю традицією нашої школи  вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха. Адже саме в цей день, 14 грудня, було завершено будівництво саркофагу.

Новогродівці також брали участь в ліквідації наслідків найбільшої екологічної аварії ХХ століття, відроджували до нового життя обпалену радіацією землю. Учні школи висловлювали щирі слова подяки всім ліквідаторам за їх мужність, героїзм і самовіддачу.   Школярі, педагоги, батьки від усього серця зичили героям-ліквідаторам та усім, хто пам’ятає світ до Чорнобиля і тим, хто народився вже після катастрофи, – міцності духу, здоров’я і впевненості у завтрашньому дні!

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

foto0162 foto0184

1 грудня в ЗОШ№7 відбулася мультимедійна лінійка, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Мова йшла про людей, кому був поставлений діагноз ВІЛ. Сьогодні доводиться з жалем визнати, що дане захворювання перемогти не вдалося, і ВІЛ можна сміливо назвати вже чумою 21 століття.

На лінійці учні шкільного самоврядування донесли важливу інформацію до дітей та дорослих про страшну епідемію. Закликали їх бути більше терплячими до носіїв вірусу, адже подібне нещастя може торкнутися абсолютно будь-кого. У хореографічній композиції учні — старшокласники відобразили життя щасливої пари, доки між ними не пробігла темна сила, яка стала причиною розриву їхніх стосунків.

Ведучі закликали всіх присутніх на лінійці об’єднуватись, щоб допомогти тим, хто потрапив у біду та прикласти максимум зусиль для досягнення успіху в подоланні страшної інфекції. Це не просто гасло. Це – потреба життя!

По завершенні лінійки діти всі разом заспівали пісню «Бережи кохання», яка присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Листопад 2015

День пам’яті жертв Голодомору

Пекельні цифри і слова.
У серці б’ють, неначе молот.
Немов прокляття ожива,
Роки ті чорні, голод…голод.

dsc_0266Щорічно,  в четверту суботу листопада,  в нашій школі проводиться Всеукраїнська акція «Запали свічку». На виховних годинах класні керівники розповідають  учням про страшне л
ихо, яке випало на долю українського народу. Хвилиною мовчання і запаленими свічками школярі школи вшановують жертв Голодомору в Україні:

Палає свіча… Хай палає.
Поєднає нас… Поєднає.

 

Державне свято — День Гідності і Свободи

vihovna_godina_10_a__pereglyad_filmu20 листопада у нашій школі пройшла єдина виховна година «День Гідності і Свободи» з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та патріотичного виховання молоді. Діти переглянули фільми «Сильніше ніж зброя», «Революція Гідності», були активними учасниками бесід «Євроінтеграційний поступ України», «На шляху до Свободи та незалежності». Також була проведена виставка малюнків з цієї тематики.

 

 

День відкритих дверей для майбутніх першокласників у ЗОШ №7

Вчительки першочків

Вчительки першочків

19 листопада 2015 року у загальноосвiтнiй школi І-ІІІ ступенів №7 вiдбулося традицiйне свято «День вiдкритих дверей для майбутнiх першокласникiв». З вiтальним словом виступила директор школи Самоздра О.В. Вона привiтала дошкiльнят зi святом,   познайомила з першими вчителями майбутнiх першокласникiв.

Свято було цiкавим i яскравим. Спочатку малеча потрапила у свiт казки «Пригоди Буратiно у школi №7». Згодом Мальвiна i Буратiно забрали золотий ключик у Базiлiо, Лисички i Карабаса Барабаса. Нарештi Буратiно вiдкрив дверi Школи знань для майбутнiх першокласникiв.

Учнi 4-А класу розповiдали вiршi про школу, рiдний край, спiвали украiнськi пiснi, виконували таночки. Свято завершилось пiснею i таночком «Як у нас на Украiнi».Гарно танцювали дошколята I отримали смачнi булочки.

Старшокласники провели для дiтей i батькiв екскурсiю по школi. А Мальвiна i Буратiно провели для дiвчаток i хопчикiв цiкавi iгри. Майбутнi першокласники, батьки, гостi, артисти були задоволенi святом i додому пiшли з гарним настроєм.

Переглянути відео >>>

1609День Преподобного Нестора Літописця     
З  нагоди цього свята в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7  було проведено ряд заходів під гаслом «Мова — коштовний  скарб народу»:  в початковій ланці — мовознавчі хвилинки,  5-8 класах — поетичні хвилинки, а в 9-11 — усний журнал «Загадково прекрасна і славна давнина України». Також в цей день пройшов шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.
Проведені заходи мали на меті ознайомити учнів з виникненням писемності, показати красу і багатство мови, розвивати почуття національної гідності, виховувати любов до краси і гармонії рідного слова.

Кафедра слов’янської філології ЗОШ І-ІІІ ступенів №7.

 

Осінній бал

img_8391 img_8415

17 листопада 2015 року у Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 відбувся перший у житті першачків бал-маскарад «Чарівна мелодія Осені».

Диво-діти декламували вірші, співали пісні, виконували хореографічні композиції.        Бал не минув і без конкурсів, в яких учні змагалися в спритності. Ведуча Чарівна Осінь співала та грала з учнями у веселі ігри. А ще танцювали всі, як справжні леді та джентльмени. Час минав… Осінні іменинники отримали подарунки та вирушили до класу частувати гостей смачним пирогом. Усі були у захваті – батьки, вчителі, представники територіальної громади.

«Здоров’я дітей – наше майбутнє»

????????????????????????????????????

Учасники змагань

13 листопада в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 відбувся ІІ етап обласних змагань «Веселі старти». В заході брали участь учні п’ятих класів усіх шкіл міста.

Учителя фізичної культури Джебженяк Л.Ю. та Євдаш М.Л. підготували спортивні знаряддя і були ведучими спортивних змагань. Спортивне свято пройшло весело й завзято. Учасники показали чудові результати в естафетах на швидкість і спритність: «Стритбол», «Швидкість з м’ячем» та інші. Всі команди були націлені на перемогу, ніхто не хотів поступатися, а вболівальники підбадьорювали своїх улюбленців.

За результатами змагань призові місця посіли:

dsc_5647

І місце – команда ЗОШ №7; ІІ місце – команда ЗОШ № 10; ІІІ місце – команда ЗОШ № 9

Ми поздоровляємо переможців! А журі у складі: Кириченко Н.А. – керуючого справами виконкому; Суханової Н.М.- спеціаліста І категорії відділу у справах молоді та спорту; Поварених Н.М. – методиста з позашкільної освіти відділу освіти м. Новогродівка та представників  закладів освіти міста нагородило команди грамотами і призами. Бажаємо команді ЗОШ №7 перемоги на регіональних змаганнях в м. Красноармійську, де вони будуть відстоювати честь нашого міста.

Еко-перерва

img_8616

З 8.11.по 13.11.у нашій школі  був проведений  тиждень природничих наук. У рамках цього тижня 13.11.2015 відбулася еко-перерва  за участю учнів 5-11 класів. На загальній лінійці учні школи змогли побачити екологічний мультфільм, який змусив замислитися про долю нашої планети і всього людства. Ведучі (Теліженко С. і Коваленко К.) барвисто у віршах і прозі розповіли про проблеми, що стоять перед людством. Буканова Влада в яскравому образі планети Земля емоційно закликала всіх піклуватися про нашу спільну домівку. Запрошені королеви Біологія, Хімія і Географія захоплююче розповідали про значення природничих наук у вирішенні глобальних проблем людства.

111

Ми, українці, маємо гордитися тим, що доля подарувала нам це диво – чарівну й неповторну красу природи. Та багатства природи небезмежні. Маємо їх дбайливо оберігати, як порядні господарі. Так роблять в усьому світі, бо проблеми екології, охорони природи нині найважливіші, адже природа – це наше життя, наше здоров’я! . «Усі ми пасажири одного корабля, що називається земля» — сказав Антуан де Сент-Екзюпері.

Тиждень енергозбереження у школі

cimg0471

Упродовж з 02-06 листопада в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 проходив Тиждень енергозбереження.

Проведено комплекс  заходів: міні-лекторії, тематичні пятихвилинки з правил енергозбереження у побуті, єдина виховна година «Вчимося берегти електроенергію».

В цілому проведені заходи направлені на пропаганду економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження та забезпечення виховання у дітей ощадливого ставлення до використання паливно-енергетичних ресурсів.
Чим більше світла збережемо, тим краще всі ми заживемо!

Виховна година "Енергозберегаючі технології" в 8-А класі

Виховна година «Енергозберегаючі технології» в 8-А класі

Жовтень 2015

КОЗАКИ — НАША СЛАВА НАВІКИ
Любов дитини до Батьківщини починається з відношення  до найближчих людей — батька, матері, з любові до свого народу, будинку, міста. Щоб діти знали свою історію, шанували українські звичаї, не забували традиції, 15 жовтня в Новогродівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 відбулися святкові заходи під загальною назвою «Козаки — наша слава навіки», які проводяться в навчальному закладі щорічно, на свято Покрови. Розпочалося святкування з загальношкільної лінійки, на якій звучали патріотичні вірші та пісні. Хвилиною мовчання пам’янули всіх загиблих, які віддали своє життя за мир на  Україні.

IMG_7990 IMG_8112

15 жовтня в Новогродівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 учнів 2-х класів  після переклички роїв, яку провели вчителі початкової ланки Смолякова Л.Л. та Рубцова О.В., прийняли в козачата. Новоспечені  присяглися гідно нести це звання, любити рідну мову, Україну. Школярикам зачитали наказ про зарахування до братства і нагадали дітям їх обов’язки і права. Свято супроводжувала музика: то урочиста, то грайливо-жартивлива, то ласкава, то весела… Козачата і словом і ділом довели, що гідні цього звання: щиро співали,  з душею розповідали вірші,  красиво танцювали, блиснули силою і спритністю в естафетах.  На Посвяті в козачата було багато гостей: адміністрація школи, вчителі, ветерани, батьки. З вітальним словом до козачат звернулася директор школи Самоздра Ольга Вікторівна. Бажаючи дітям здоров’я, всіляких гараздів, Ольга Вікторівна висловила сподівання, що саме такі юні козачата у подальшому будуть будувати сучасну Україну.  Заключним етапом  Посвяти  стало колективне поїдання каші.

КЗмаганняоманди учнів-козаків 9-11 класів взяли участь у спортивних змаганнях «Доти буде Україна, поки будуть козаки». Юнаки мали змогу продемонструвати свою силу, спритність, витривалість та наполегливість у різних цікавих конкурсах.  Вони підтягувались на перекладині, метали колоду, піднімали гирю та перевірили свої інтелектуальні знання з історії українського козацтва. Окрема увага під час змагань була приділена військово-патріотичному вихованню. «Козацькому роду — нема переводу» — цю народну істину з упевненістю підтвердили на святкових заходах.

РЕВОЛЮЦІЯ НА ГРАНІТІ

УрокУрок

 

 

 

 

 

 

16 жовтня 2015 року учителем історії Соколенко Юлією Вячеславівною в 9-Б класі було проведено урок-диспут на тему «Революція на граніті»: проведення паралелей між минулим та сучасністю. Провідною ідеєю заходу стали слова І. Островського та Є. Черненко з їх праці «Великий злам. Хроніка революції на граніті»: «Революція на граніті залишиться прикладом того, що навіть для найбезжаліснішої тоталітарної системи приходить час, коли вона перетворюється на гнилу стіну. І тоді її здатні здолати молоді люди, озброєні лише справедливою ідеєю, єдністю і бажанням перемогти».

ЩЕДРІ ДАРИ ОСЕНІ

ovochi2 ovochi1

Хтось називає осінь «сумною порою», але не тільки учні і вчителі не загальноосвітньої середньої школи №7. Для них це, крім основних уроків, осінь ще і час тради
ційних заходів.

Так 15 і 16 жовтня в школі пройшла виставка поробок з овочів і фруктів «Щедрі дари осені». Весело і жваво було на І поверсі. Кожну зміну поспішали школярі помилуватися творінням своїх товаришів: сім’єю жирафів,молодятами з баклажанів, компанією їжачків, сімейством гусениць, кораблем з жарких країн, гномом-астрономом. Дивлячись на прекрасні роботи хлопців, батьків і вчителів початкової ланки, неможливо було залишитися байдужим. Прекрасні вироби з овочів та фруктів оцінило компетентне журі нагородило кращих на козацькій Раді школи.

А читачам маленька порада: якщо Ви не знаєте, як з картоплі зробити Чебурашку, а з огірка – Крокодила, то Вам неодмінно треба сходити в ЗОШ №7 на традиційну осінню виставку. Повірте – після неї осінь нікому не здасться «сумною порою».

УРОК МУЖНОСТІ «ЗА РІДНИЙ КРАЙ ЖИТТЯ ВІДДАЙ!»

Урок

У 4-А класі Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 15 жовтня був проведений урок мужності «За рідний край життя віддай!»

Хлібом-сіллю та українською піснею «Зеленіє жито, зелене» зустрічали діти ветеранів Великої Вітчизняної  війни Карпенко К.Т., Гутнік І.П.. Маленькі українці та україночки виразно читали вірші, співали патріотичні пісні, запально танцювали «Гопачок». Батьки учнів Волков Р.В. і Якимішина Т.Г. хвилюючо зачитали листи-трикутники воєнних років. Зворушливо співали діти пісню «Я малюю мир». Під час пісні дошка перетворилась на шедевр малюнків про мир.

Завершили урок мужності янголята, які принесли в руках вогники пам’яті про загиблих воїнів.

Директор школи Самоздра Ольга Вікторівна привітала ветеранів зі святом захисників України і побажала міцного здоров’я, миру. Діти щиро скандували: «Миру — мир! Миру — мир!»

ДИВИСЬ ВІДЕО >>>

Вересень 2015

Директор школи Самоздра Ольга Вікторівна висловлює подяку за підготовку  школи до нового навчального   року  вчителям, обслуговуючому персоналу,  батькам, старшокласникам за  поповнення матеріально-технічної бази  навчального закладу, виконання  господарських та ремонтних робіт у  школі.
Завдяки і вашій, зокрема, участі в навчальному закладі створено сприятливі умови для організації успішного навчання, проведення занять гуртків, клубів за інтересами, спортивних секцій, а це сприяє всебічному розвитку наших учнів.
Щиро дякуємо Народному депутату України Сажко Сергію Миколайовичу за організацію оздоблення класної кімнати для учнів першого класу Новогродівської загальноосвітньої  школі І-ІІІ ступенів  №7.
Ця підтримка — свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем освіти в Україні і розуміння непересічної важливості шкільного виховання. Висловлюємо надію, що це лише успішний початок нашої співпраці. Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін Вам за Вашу натхненну і самовіддану працю, за Вашу непохитну віру в майбутнє нашого краю. Хай Господь сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану нам.

Хай щастя завжди супроводить Вас,
Людська повага й шана не минають,
А вашу мрію й працю повсякчас
Лиш визнання вінчають!

Адміністрація та батьківський комітет
Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7

ДОБРЫЕ ДЕЛА НЕ ОСТАЮТСЯ НЕЗАМЕЧЕННЫМИ

      bezymyannyyВ этом году наши дети   впервые  переступили  порог Новогродовской  общеобразовательной  школы І-ІІІ ступенів №7.  Красивая школа и  светлый  класс встретили  ребят.
В кабинете №1 на первом этаже    нашим детям будет комфортно и  уютно  учиться, потому что   в нем новая мебель (парты и стулья, шкафчики и полочки), современные потолок и напольное покрытие, удобная доска и  проектор с экраном.  Всё это подарил школе народный депутат Украины С.Н. Сажко.  Спасибо Вам большое.
Мы верим, что  помощь, оказанная Вами, послужит во благо.
Добрые дела не остаются незамеченными,  они, как маяки, светят тем, кто ждет помощи. Оказывая помощь, Вы дарите не просто материальные ценности, а еще и радость, а для нас, родителей, это самое  главное.  Пусть Ваша доброта и щедрость вернутся к Вам сторицей.

                         Родители учеников 1-Б класса.