ІІ семестр 2015-2016 навчального ріку

 Травень 2016

Виступ школи на Фестивалі до Дня Європи

111

20 травня наша школа достойно представила одну з найромантичніших країн — Францію на Фестивалі до Дня Європи. Ведучі — Костильова Катерина, Ковтун Дмитро розповіли про Францію. Анопко Павло чуттєво заспівав французькою, а Бойко Єлизавета і Палілов Олександр виконали вальс.

Квітень 2016

«НА ЧОРНОБИЛЬ ЖУРАВЛІ ЛЕТЯТЬ»

chernobyl_2_a

26 квітня 2016 року о 11 годині в міському Будинку культури відбувся мітинг-реквієм «На Чорнобиль журавлі летять» з нагоди відзначення 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Літературно-музична програма, яку підготували учні 2-А,5-А та 9-А класів Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, наповнила захід належною урочистістю й емоційністю. Протягом мітингу всі присутні слухали історичну довідку щодо квітневих подій 1986 року, а дівчина-Україна наголосила у своїй промові-вірші  про вирішення екологічних проблем. Хід заходу супроводжувався мультимедійною презентацією.

На мітингу  хвилиною мовчання вшанували  ліквідаторів наслідків аварії та поклали до підніжжя пам’ятника загиблим героям-ліквідаторам ЧАЕС  квіти, як символ життя на землі і безмірної  вдячності.

«Морська подорож» майбутніх першокласників

img_1156

У Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 2 квітня та 9 квітня пройшли заняття для майбутніх першокласників.

Перші вчителі Кравцова Г.Ф. і Поліщука К.А. запросили дітей до морської подорожі.

Капітан корабля Коптєв Тимофій подорожував з майбутніми першокласниками по таким островам: «Острів математики», «Спортивний», «Кмітливий», «Дикунів». Закінчилося подорож островом Скарбів.

На заняттях діти були активними, веселими. Додому поверталися з гарним настроєм і солодкими скарбами.

Тиждень безпеки життєдіяльності

Свято талантів  «Зустріч успіхів»

img_0290 img_0263

Сонячним квітневим днем у  Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7  традиційно відбулося  свято «Зустріч успіхів» — свято вшанування переможців, свято її величності науки.  Юні обдарування школи розповіли активам 6-11 класів про той тернистий шлях, що привів їх до перемоги.

Кожна дитина може стати успішною в житті, досягти значного успіху, знайти себе, реалізувати свої можливості на повну силу, для цього потрібні тільки працьовитість та цілеспрямованість. Це головна теза виступу учениці 10-А класу, переможця  І (міського), ІІ (обласного) та учасника ІІІ (Всеукраїнського)  етапу конкурсу  науково-дослідницьких робіт – членів Малої академії наук  Колосовської Аліни.

Про захоплюючу подорож до м. Полтава  для участі у ІІІ (Всеукраїнському)  етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури та про копітку працю, яка цьому передувала, розповів випускник школи, переможець  ІІ (обласного) етапу олімпіади з української мови та літератури Теліженко Станіслав.

Юна поетеса школи Буромська Оксана провела присутніх поетичними стежинками творчості, приголомшила  дітей власними віршами про рідну Україну та свою родину.

Члени шкільного клубу «YES» (Young European Stars) розповіли про пізнавально-дослідницьку діяльність, методи заохочення до вивчення іноземних мов як засобу поліпшення  спілкування та розуміння культури інших народів, налагодження контактів з іншими Європейськими клубами України та зарубіжжя.

Дитяче товариство юних козачат «Козацьке братство» разом з волонтерським загоном «Нова радість» під супровід презентації з яскравими світлинами захопливо розповіли про свою активну діяльність,виконали гімн волонтерів.

Юні обдарування спорту і танців пройшли коло  пошани, продемонструвавши  одноліткам медалі, кубки, дипломи, розповіли про свої успіхи у бальних танцях, кікбоксингу та інших видах спорту.

На цьому святові талантів грамотами були відзначені переможці всіх конкурсів, турнірів, змагань.

«Олімпійське лелеченя-2016»

30 березня на базі Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 з ініціативи Національного олімпійського комітету (НОК) України, пройшли міські змагання «Олімпійське лелеченя–2016». У цих змаганнях взяли участь юні школярі 5-6 класів в рамках підготовки до зональних  змагань Всеукраїнського дитячого заходу «Олімпійське лелеченя».

Ініціатором і засновником всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя» є Національний комітет України. Захід спрямований на реалізацію одного із важливих напрямків діяльності Міжнародного олімпійського комітету – надихнути молодих  людей всього світу долучитись до спорту, сприяти його філософію та жити за олімпійськими цінностями.

Загальне керівництво змагань здійснював відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Новогродівської міської ради. До судейської колегії були обрані вчителі ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Джебженяк Л.Ю. і Євдаш М.Л.

В змаганнях прийняли участь команди Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7, Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 ім. Т.Г. Шевченко, Новогродівської ЗОШ І-ІІ ст. № 8, Новогродівської ЗОШ І-ІІ ст. № 9.

Олімпійське лелеченя-2016

Олімпійське лелеченя-2016

На урочистому відкритті новогродівських «лелеченят» щиро привітала начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Мантурова Олена Миколаївна, яка наголосила: «Питання популяризації здорового способу життя та занять фізичною культурою —   одне з найважливіших у кожному суспільстві.

Учні шкіл готували презентацію команд, взяли участь в олімпійській вікторині, у спортивних естафетах: стрибках з м’ячем, стрибках через скакалку, ведення м’яча з обвідкою стійок, біг з підкиданням м’яча ракеткою, біг з подоланням перешкод, ведення малого м’яча, біг з розкладанням предметів, стрибки по купинах, та рухливій грі вибивний.

В запеклій боротьбі місця розподілились наступним чином:
на першому місці учні Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7

Виступ збірної ЗОШ №7

Виступ збірної ЗОШ №7

на другому місці — Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ст. №10
на третьому місці учні Новогродівської ЗОШ І-ІІ ст. №9.

Вітаємо всіх учасників, переможців та призерів цього дружнього матчу. На згадку всі учасники змагань отримали солодкі подарунки. Учні шкіл на змаганнях отримали не тільки досвід участі, а і багато задоволення.

Бажаємо команді ЗОШ №7 перемоги на регіональних змаганнях в м. Покровськ, де вони будуть відстоювати честь нашого міста.

АКЦІЯ «ПОДАРУЙ ТРОЯНДУ ШКОЛІ»

bezymyannyy1

15 квітня учнями 9-А класу було висаджено 15 кущів троянд, які подарили  учні нашої школи  для благоустрою території біля майстерні. В акції взяли участь наступні класи: 1-Б, 2-А, 3-А, 7-А, 7-Б, 8-Б, 9-А, 9-Б, 10-А, 11-А.                                 

Маленькі читачі

У березні місяці Новогродівська дитяча бібліотека поповнилася новими читачами. Ними стали учні 1-Б класу (вчитель Задорожня Олена Володимирівна).

Діти з великою радістю слухали та співали пісні, розказували вірші. А їхні старші наставники учні 4-А класу (вчитель Кравцова Галина Федорівна) підготували чудову театралізовану виставу, присвячену українському митцеві Тарасу Григоровичу Шевченку. Вони повідомили цікаві події з життя та творчості великого Кобзаря, виконали яскраві таночки та пісні.

Бібліотекарі Коробенко Олена Вікторівна та Булкіна Олена Олександрівна ознайомили школярів з великим розмаїттям книжок, які таять в собі безкраї океани знань. На згадку вони подарували першокласникам дипломи юних читачів із справжніми печатками та підписами.

img_9275 img_9218

Відвідування бібліотеки стало яскравим святом для дітей, яке вони будуть довго пам̓ятати.

Акція «Збережемо первоцвіти»

В рамках проведення обласної природоохоронної акції «Збережемо первоцвіти» в Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 було проведено класні години «Збережемо первоцвіти» (1-11 класи), тематичні лекції на уроках біології в 5-9 класах, проведена інтернет-подорож  «Перші квіти України» в 10-11 класах. Учні 9-х класів у складі агітбригади «Зелений патруль» провели бесіди з першокласниками про захист перших квітів.

Первоцвіти

Первоцвіти

Первоцвіти

Первоцвіти

Учні 1-11 класів брали участь у конкурсі листівок, декоративних виробів «Збережемо первоцвіти». Кращі роботи були визначені для участі в обласному конкурсі.

Проведено анкетування серед учнів школи та мешканців мікрорайону в кількості 120 осіб, проведені бесіди, розповсюджені листівки на мікрорайоні.

В рамках акції проведено конкурс малюнків з тематики «Захистимо природу» та організована виставка робіт.

В конкурсі листівок переможцями стали:

Мандрика Ангеліна – 1-А клас;
Брусинська Юлія – 10-А клас;
Проданчук Сергій – 10-А клас

Найкращі декоративні вироби зробили:

Задорожній В’ячеслав – 1-Б клас;
Папін Богдан – 1-А клас;
Петров Іван – 1-А клас;
Тадра Софія – 1-А клас;
Бієвець Карина – 5-А клас

Дякуємо всім за участь у конкурсі!

День птахів 

В Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 у 2-А класі вчителем Смоляковою Л.Л. був проведений урок з природознавства «День птахів». Учні дізналися багато цікавої інформації про поведінку птахів, їх користь в природі. Учителем було організовано перегляд фільму про птахів. Діти розповідали вірші, відгадували загадки, складали пазли про птахів. Учитель провела вікторину «Відгадай птаха» та конкурс малюнків.

cimg2319 cimg2298

Березень 2016

Місячник боротьби з туберкульозом

cimg1920

В Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 було проведено виховні години, конкурс малюнків серед учнів  школи  «Молодь проти туберкульозу» в рамках місячника боротьби з туберкульозом

? ?

Учні 9-Б класу на виховній годині ознайомились з історією хвороби, симптомами, шляхами зараження та заходами по запобіганню даного захворювання, станом епідеміологічної ситуації з туберкульозом в Україні.

Було проведено анкетування для вивчення рівня знань учнів щодо туберкульозу.

Проведена інтерактивна вправа «Ромашка життя». Учні записували на пелюстках великої ромашки, що потрібно робити аби не захворіти на туберкульоз.

Учні 10-А написали диктант «Туберкульоз» та створили інформаційні буклети «Рівень захворюваності на туберкульоз в Україні та регіоні», «Особливості зараження на туберкульоз», «Профілактичні заходи сучасної медицини»

«БІЛА РОМАШКА»

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Так, у школі в цей день класні керівники провели змістовні класні години з питань профілактики туберкульозу: «Туберкульоз: запитання та відповіді», «Що треба знати про туберкульоз», анкетування; вчителі української мови написали диктанти відповідної тематики. З метою надання інформації, медсестрою закладу Акулінушкіною Л.Г., проведено бесіди з учнями 1-4 класів.

dsc_0383 imag4979

Також 24 березня в нашій школі пройшла акція»Біла ромашка». Активними учасниками якої були учні 5-А та 9-А класів. В ході акції було виготовлено 160 білих ромашок – символ допомоги і надії для хворих у всьому світі. Мета «Білої ромашки» полягала в тому, що діти повинні усвідомити значимість об’єднання в боротьбі проти страшного захворювання – туберкульозу.

Бережіть своє здоров’я!

Міністерство інформації школи

ПЕДАГОГІЧНА РАДА

У Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 11.03.2016 відбулася педагогічна рада  на тему: «Творчою людиною можна народитися, творчості можна і навчитися» В.Сухомлинський

Порядок денний

  1. Про вивчення  системи  роботи  вчителів, які  атестуються у 2015-2016 н.р.
  2. Організація ДПА у 2015-2016 навчального року
  3. Звільнення учнів від проходження ДПА.
  4. Про порядок закінчення навчального року
  5. Про представлення до нагородження золотою медаллю «За  високі досягнення у навчанні» та видачу атестата особливого зразка випускникам  11 — А класу.

УКЛІН ТА ШАНА КОБЗАРЮ

На початку березня  в нашій школі урочисто пройшов Тиждень української мови та літератури, приурочений 202-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

dsc_0355

Найрізноманітніші заходи тривали упродовж Тижня. Це і конкурси, і виставки, і Шевченківські читання, і усні журнали, і вікторини, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години. В день закриття Тижня відбулося чудове свято «Shevchenko is known all over the world», на якому прозвучали вірші Т. Шевченка, пісні на слова поета. З вітальним словом виступила директор школи Самоздра О.В., вона підкреслила, що Шевченко для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть , з чого черпають сили й надії. А на щотижневій лінійці Ольга Вікторівна нагородила грамотами переможців та учасників Шевченківських читань.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови та вшанувати великого Кобзаря.

Тож Тиждень вдався на славу!

Шевченко у світі

vlcsnap_2016_03_12_09h13m10s11 sam_3601

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам`ятає і шанує людство. Таким самородком у нас  є Тарас Шевченко, якому долею судилося стати «володарем в царстві духа», національним генієм і духовним пророком. Тому  11 березня учнями 7 класів було проведено шкільний захід, присвячений вшануванню  пам’яті великого  Кобзаря. На свято були запрошені учні  шкільного євроклубу «YES», яких зустрічали з короваєм на вишитому рушникові. Учасники заходу ознайомили глядачів  із багатогранним талантом Т. Шевченка – поета, художника, музично обдарованої людини через декламацію віршів, виставку  мистецьких робіт та виконання пісень на  його слова. А учні  шкільного євроклубу «YES» розповіли усім, як вшановують Тараса Шевченка у різних країнах світу, декламували поезію митця різними мовами. Цей захід  залишив по собі безліч яскравих вражень, нові знання, приніс натхнення та наснагу.

Лютий 2016

Батьківська конференція

foto_konferenciya_roditelskaya

25 лютого в актовій залі Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 відбулася батьківська конференція «Упровадження проектів,спрямованих на вирішення актуальних проблем освіти та виховання дітей та молоді Новогродівської громади».

У своїй доповіді директор школи Самоздра О.В. презентувала роботу педагогічного  колективу, наголосила на важливості співпраці батьків із педагогічним колективом як запоруки успіху дітей, ознайомила з матеріально-технічним забезпеченням навчально-виховного процесу, його проблемами, висловила велику вдячність батькам за виховання дітей, розуміння, підтримку і співпрацю.

На батьківську конференцію були  запрошені: начальник Новогродівського відділу освіти Кухтіна Р.М., психолог школи Задко А.А., зам. голови батьківського комітету Анопко С. О., медсестра школи Акулінушкіна Л.Г., президент шкільного самоврядування Теліженко С. та міністр культури  Бойко Є.

Хорошого настрою і бадьорості додали присутнім музичні вітання від учнів закладу.

Після закінчення конференції батьки та гості оглянули виставку учнівських робіт.

МОВА   РІДНА  — СКАРБ  НЕТЛІННИЙ

Як нема без зірок небозводу,
як блакиті без сонця нема.
Так і мови нема без народу,
і народу без мови нема.
В. Забаштанський

21 лютого –  Міжнародний День рідної мови. Це свято унікальне  та цікаве. Винятковість його в тому, що воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об’єднала спільна історія  в народ.

Серед найдорожчих традицій, які роками напрацьовувалися у Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, чи не найціннішою стала традиція вшанування рідної мови. Вже сьогодні маємо у школі два навчальних кабінети української мови та народознавства, в яких зібрано і давній посуд, і національний одяг, і предмети домашнього вжитку, і портрети Т.Г.Шевченка – генія українського слова.  Щорічно учні нашого учбового закладу  беруть активну участь у предметних олімпіадах з української мови та різноманітних конкурсах, виборюючи призові місця.

Завжди гідно відзначає  Новогродівська ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів №7 День рідної мови, який у 1999 році був проголошений ООН. В  кожному класі напередодні  проведено: поетичні хвилинки, літературні вікторини,  прочитані найкращі поезії про мову.  Гаслом цього дня було прислів’я: «Мова рідна-скарб нетлінний».

Давайте будемо чемно ставитися до рідної мови, бо «мова  кожного народу неповторна і – своя»!

                                         Кафедра  слов’янської  філології  ЗОШ І-ІІІ ст. №7

Всесвітній день безпечного Інтернету в школі

В рамках Всесвітнього дня безпечного Інтернету, яке відзначається  9 лютого 2016 року, Інститут модернізації змісту освіти МОН України ініціює Всеукраїнську акцію «Хвиля безпечного Інтернету – 2016».

Метою проведення заходу є зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету.

Учні 10-А, 9-А та 11-Б класів Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 приєдналися до Всесвітньої акції «Хвиля безпечного Інтернету–2016». Школярі ознайомилися з матеріалами сайту Інтернет-проекту «Про Інтернет» http://www.prointernet.in.ua/, пройли тестування та отримали сертифікати, які підтверджують те, що вони успішно пройшли онлайн-курс цифрової грамотності Google для школярів.

hvilya_bezpeki_1 foto0334

Січень 2016

den_sobornosti

22 січня – дата, якій судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.
У зв’язку з відзначенням Дня Соборності України, з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, було проведено ряд заходів серед учителів: усний журнал «Слідами історії», круглий стіл «Соборність України: історія, сучасність, перспективи», на якому всі присутні взялися за руки символізуючи єдність України.
Відзначення цієї дати – наш моральний обов’язок!

?