Новини шкільного життя І семестр 2019-2020 н.р. №1

Жовтень 2019 року

Третій етап Всеукраїнського змагання Хештег-Марафон#SpeakUpUkrain #0092

Активом команди  обрано тему «Відповідальні батьки. Надання домедичної допомоги постраждалим у ДТП. 5 факторів ризику у ДТП». Така тема обрана тому, що в Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним  із найвищих в Європі, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким.
Щоб глибше розкрити проблему, активісти нашої команди разом з працівниками поліції, медичними працівниками та шкільними психологами організували бесіди, тренінги та спільні перегляди відео з обраної теми. Заходи були організовані для учителів, батьків та учнів 9-11 класів.
Мета заходів: «Привернути увагу міської громадськості до «тихої епідемії» смертності від дорожньо-транспортних пригод та спонукати дорослих  зайнятися вирішенням цієї проблеми, навчити надавати першу домедичну допомогу постраждалим в ДТП».
Охоплені у заходах: Батьки, що відвідали тренінги стали більш відповідально ставитися до виконання правил дорожнього руху.
Члени команди, поліцейські, медичні працівники, шкільні психологи та адміністрація школи (18 осіб)
Охоплено: Учні 9-11 класів, батьки, учителі школи (124 особи).


75-а річниця вигнання нацистів з України

З метою збереження національної пам’яті, консолідації та розвитку національної свідомості українського народу в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст.№7 проведено  низку тематичних інформаційно-просвітницьких  заходів щодо 75-ї річниці вигнання нацистів з України. Саме цій даті була присвячена виховна година «Друга світова війна в національній пам’яті українського народу» в 9-А класі (класний керівник Чернова Н.С.), під час якої учні вшанували пам’ять мільйонів полеглих, представників усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території, концтаборах, на фашистській каторзі, на фронті, також переглянули відео-презентацію «Українська Друга світова».
Учні 7-А та 7-Б класів (класні керівники Колосовська Н.А. і Полонська А.О.) переглянули та обговорили документальний фільм «День визволення України от нацизму».  Школярі дійшли до висновку: «Вічна шана і пам’ять тим, хто віддав свої життя за майбутнє прийдешніх поколінь – вільне майбутнє України та всього європейського континенту».
Учні 10-А класу (класний керівник Гаврилова Л.Г.) провели урок-роздум на тему «Ціна перемоги». Оцінка чисельних втрат в різних роботах суттєво відрізняється, починаючи від 5 млн до 7 млн загиблих громадян тодішньої Радянської України. Ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.

1 2 3 5 473186828_2756681214382890_779032515452076032_o 74645317_2756681404382871_4795925194709401600_o

Участь у Всеукраїнському хештек-марафоні. «Безпека дітей – турбота дорослих»

 #SpeakUpUkraine #TrafficChallenge #0092 Активом команди  обрано тему «Безпека дітей – турбота дорослих». Така тема обрана тому, що в нашому місті є проблеми, які створюють загрозу життю та  здоров’ю учнів нашого закладу, міста та потребують негайного вирішення.
Щоб глибше розкрити проблему, активісти нашої команди разом з учнями 5-11 класів, вчителями та батьками підготували акцію, спрямовану на подолання проблеми щодо відсутності знаків «Обережно діти» на небезпечних ділянках дороги біля нашої школи. Під час акції діти роздавали мешканцям міста буклети, виготовлені власноруч, для більшої наочності були виготовлені плакати, що розкривали проблему більш детально. Також ми звернулися до міського голови Білецької Л.М. з проханням встановити знак «Обережно діти» на перехресті вулиць Шевченка та О. Кошового для усунення загрози життю  та здоров’ю дітей під час пересування їх до навчального закладу.
Привернути увагу місцевої влади і мешканців міста до проблеми відсутності дорожніх знаків у місцях з підвищеною небезпекою. Встановлення дорожнього знаку «Обережно діти» на перехресті вулиць Шевченка та О. Кошового для усунення загрози життю  дітей під час пересування їх до навчального закладу.
Ситуація після заходу змінилася. Було отримано підтвердження про встановлення дорожнього знаку 1.33 «Діти» на перехресті вулиць Шевченка та О.Кошового
Учасники: члени команди, учні 5-11 класів, батьківський комітет та вчителі, адміністрація школи (34 особи)
Учні школи, батьки, міський голова, мешканці міста Новогродівка (приблизно 100).

1 2 IMG-1e138e45ced7eae7048991d02e394f45-V IMG-7f7eb6d7955852708c5041a23f39eb6a-V IMG-c7396c00a03781bf10d150365c4de94b-V

  Виставка квіткових композицій

З метою виховання екологічної та естетичної культури, що є невід’ємною складовою національно-патріотичного виховання молоді, в нашому закладі було проведено виставку квіткових композицій до Дня Захисника Вітчизни.
image (31)   Чернова Н.С.

  Єдиний тиждень національно-патріотичного виховання

       З метою вдосконалення та підвищення результативності патріотичного виховання підростаючого покоління в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 проведено Єдиний тиждень національно-патріотичного виховання з нагоди відзначення Дня захисника України. Упродовж  п’яти днів  у школі відбулася низка заходів національно-патріотичного спрямування.

  • 11 жовтня у Новородівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 відбулося свято » Посвята в козачата». На святі були присутні військові оперативної протитанкової прикордонної застави м. Новогродівка.

1 2

  • Урок Захисту Вітчизни в 10-А класі (учитель Кузів В.В.) відбувся у формі уроку-презентації “Національна самоідентичність і народні традиції українців”. Це заняття сприяло формуванню і розвитку  мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України; вихованню української молоді в дусі військових традицій Українського народу; формуванню  патріотично зрілої особистості.

5 SAM_6722

  • Дівчата 11-А класу на уроці  «Захист Вітчизни» (учитель Колосовська Н.А.) провели міні-змагання «Медсестра допомагає», на яких показали свої практичні уміння та навички щодо надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.

SAM_6707 SAM_6700

  • 11.10.2019 року в  9-А класі відбулася Сократівська бесіда «Служба в Збройних Силах України» приурочена Дню захисника України, також учні разом з класним керівником залучилися до акції «Повернись живим!» (виготовлення листівок-вітань для військовослужбовців).

IMG_20191005_194733 IMG_20191011_172626

  • 11 жовтня в 8-х класах було проведено тематичну виховну годину, присвячену Дню захисника України. На цей захід було запрошено військовослужбовця окремої протитанкової застави, начальника станкових протитанкових гранатометів старшого прапорщика Шилінцева Олега Миколайовича. Учні 8-А класу (класний керівник Авер’янова Ю.Г.) підготували літературну композицію та вітальні листівки. Діти переглянули добірку відеороликів про Українську армію, із зацікавленістю спілкувались з запрошеним гостем. Учні задавали безліч питань про умови «існування» в місцях бойових дій, і про те, коли закінчиться війна, про зброю, яку використовують військові. Олег Миколайович із задоволенням відповідав на запитання, розповів школярам про нелегкі бойові будні. Проведена зустріч та спілкування були корисними для восьмикласників. Вони зрозуміли всю важливість професії військовослужбовця у цей нелегкий час для нашої країни, відчули важливість патріотизму та громадського обов’язку перед ненькою-Україною.

10

  • В 7-А класі до Дня захисника України було проведено виховну годину «Кіборги на захисті Вітчизни». Мета цього заходу: виховувати в учнях  гордість за свій народ, шанобливе ставлення до військових, сприяти збереженню пам’яті про тяжкі випробування нашого народу.

SAM_6709

  • 11 жовтня в 7-Б класі пройшов виховний захід «Цінуємо твій подвиг, солдате». Класний керівник Полонська А. О. розповіла про свята, які відзначають українці 14 жовтня — день святої Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День захисника України. Учні переглянули та обговорили відеоролік «Українська Армія» та взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Захисники України» освітнього проекту «На Урок».

4

  • В 11-А класі проведено:  виховна година “Майбутній  захисник  України”; перегляд відеофільму «День захисника України»; вікторина «Що ви знаєте про збройні сили України»; конкурсна програма для хлопців на спритність, кмітливість, силу.

20191011_170339

                                                                                           Чернова Н.С.

ІІ Всеукраїнський урок доброти в закладі

Під час природничого тижня у нашій школі 4 жовтня 2019 року було проведено «ІІ Всеукраїнський урок доброти» (про гуманне та відповідальне ставлення до тварин), присвячений Всесвітньому дню захисту тварин. Захід проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України. На уроці вчителі обговорили з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження. За результатами проведення уроків доброти 2 жовтня 2019 року буде зафіксовано новий рекорд України – «Найбільша кількість уроків добра» (в разі підтвердження проведення більш ніж 6 542 уроків 2 жовтня 2019 року). Фото на Фейсбуці >>>

1d 2d 7d 8

Вересень 2019 року

Культурна спадщина Європи

Єдиний урок європейських мов було проведено 26 вересня  учителем Костянко Т.В. в 7 та 8 класах. Учні підготували цікаві виступи про видатних людей, що зробили внесок у розвиток європейської культури. Діти розповідали, як відомі письменники та поети, науковці, політики, спортсмени всебічно розвивають нашу європейську культуру, впливають на її майбутнє своїми роботами й досягненнями у різних галузях життя.

2 1

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 було проведено низку заходів: тренінг з дитячої безпеки, виховні години, урок «Стоп булінг» для учнів 4-11 класів, бесіду «Причини і ознаки булінгу в шкільному середовищі та його попередження». Діти подивились та обговорили відеороліки про шкільний булінг, ознайомились з Законом щодо протидії булінгу, ознайомилися з формулою «stop-talk- walk» як метод вирішення конфліктних ситуацій.
Школярі вирішили: «Відтепер наша школа – зона, вільна від булінгу».

2 3 4 IMG_20190920_172717 11 6 7  Більше фото в Галереї>>>

Олімпійський тиждень 

З метою пропаганди здорового способу життя, розвитку олімпійського руху в Україні шляхом залучення якомога більшої кількості дітей, юнацтва та молоді до занять спортом з 09.09.2019 по 14.09.2019 року в Новогродівському закладі ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 проходив Олімпійський тиждень «Здорові діти – здорова нація».
Протягом тижня були проведені різноманітні заходи, а саме: урочисте відкриття Олімпійського тижня «Зустріч на Олімпі»; конкурс малюнків на асфальті на тему: «Мій улюблений вид спорту»; вікторина «Знамениті спортсмени Донбасу»; просвітницьке заняття «Олімпійський рух: історія та сьогодення»; змагання «Веселі старти»; змагання малих олімпійських ігор «Від Олімпу до Олімпійської медалі»; змагання з волейболу «Стань у ряди олімпійців»; під час яких учні проявили свої знання та вміння.
У кожному класі був проведений Єдиний Олімпійський урок «Спорт і фізичне виховання-утвердження здорового способу життя та зміцнення миру». На цих уроках учні отримали знання про історію виникнення та розвиток Олімпійських ігор, дізнавалися імена Олімпійських чемпіонів, які захищали честь нашої держави, готували повідомлення та презентації.
14.09.2019 року учні нашої школи прийняли активну участь у міському спортивно-розважальному заході «Олімпійському квесті», у змаганнях з футболу (між учнями 7-9 класів) та волейболу (10-11 класи). Всі учасники Олімпійського тижня отримали позитивні враження та натхнення для подальших спортивних досягнень. Ми ще раз побачили, що в нашій школі навчаються сильні, спортивні та сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.

1 2 3 4 5 6 7    Більше фотографій на Фейсбуці >>>

Джебженяк Ляна Юріївна, учитель фізичної культури

75-ті роковини початку депортації українців
з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини

  Протягом першого семестру в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 з метою збереження національної пам’яті, консолідації та розвитку національної свідомості українського народу будуть проведені заходи до 75-ої  роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини:круглий стіл «Депортація українців за Угодою», історичні хвилинки «Депортація українців», перегляд документальних фільмів про депортацію українців у 1944-1951 рр., фотовиставка до 75-ти річчя депортації українців.

IMG_20190911_175208

                                                                                                     ЧЕРНОВА Н.С.

250 років від дня народження Івана Петровича Котляревського

   9 вересня 1769 року народився  майбутній  поет, письменник, драматург,  засновник  нової української літератури  — І. П. Котляревський. З нагоди 250-річчя в нашому закладі вчителі української літератури 5-11 класів провели  заходи: літературні читання  уривків з «Енеїди», урок-подорож, літературні хвилинки.

IMG_20190911_153634 IMG_20190911_163210      Чернова Н.С.

День пам’яті жертв фашизму

День пам’яті жертв фашизму — це день, коли вшановуються десятки мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни. У нашому закладі з метою вшанування пам’яті жертв фашизму ,було проведено ряд заходів: інформаційні хвилинки  «9 вересня», класні години  «Внесок Донбасу у боротьбі  проти фашизму» ,  перегляд відео-презентацій про жертв фашизму, в результаті яких  учні дізналися про важливі, правдиві  події з історії нашої Батьківщини,  про втрати України від фашизму, про подвиг учасників Другої Світової війни.

                                                                                                                           ЧЕРНОВА Н.С.

IMG_20190906_170134 IMG_20190906_170243

Проект «Я маю право!»

В Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбувся урок «Я маю право!», у межах провопросвітницького проекту «Я маю право!» з метою формування у дітей навичок та вмінь користуватися своїми правами. Урок проведено в 3-7-х класах у цікавій інтерактивній формі. Діти дізналися, спілкуючись в групах, як реалізувати та захистити свої права у разі правопорушення.
6 вересня в 4-А класі відбулася зустріч з представниками державних служб відділу ДВС та ДРАЦС. Тема якої була «Права дитини». Із зацікавленням діти слухали про свої права та обов’язки, з радістю приймали участь у практичних завданнях.

1 2 юля юля3

Перший урок 2019

Перші уроки в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 були цікавими та змістовними.
02.09.2019р. в 11-А класі (кл.керівник Прошакова О.В.) відбувся перший урок «Я — одинадцятикласник, я на порозі дорослого життя». Учні створили «Карту мрій та сподівань», де позначили свою мету, визначили кроки для її досягнення, обговорили  труднощі, які   можуть виникнути на шляху до мрії.  Працюючи в групах, учні створили пам’ятку для першокласників, де надали поради маленьким  школярам. Усім сподобались передбачення, які діти отримали наприкінці уроку. Заняття закінчилося побажаннями на навчальний рік.

20190902_122746 20190902_123932

Перший урок в 10-А класі (класний керівник Гаврилова Л.Г.) за темою «Життя у стилі «Zero Waste» («Нуль відходів).  Під час обговорення теми використовували різні техніки , а саме: техніку «Мікрофон», складали інтелект-карту «Здоровий спосіб життя». працювали у групах, виконуючи творче завдання; моделювали життєві ситуації , розв’язували екологічні задачі. На останок, залучаючи техніку брейнстормінгу (метод мозгового штурму), спробували окреслити правила «Життя у стилі «Zero Waste»,або («Нуль відходів»). Урок був цікавий та повчальний.

11

«Від екології душі до екології країни» в восьмих класах (класні керівники Авер’янова Ю.Г. та Джебженяк Л.Ю.) було присвячено ціннісним орієнтирам сучасної української школи. Діти складали «Шкалу цінностей» обговорювали проблеми взаємодії людини з навколишнім середовищем,  розв’язували екологічні задачі. Після роботи у групах сформулювали правила свідомої особистої поведінки, щоб якнайменше шкодити природі. Природа – безцінний дар! Кожна людина має цінність і кожен наш крок є важливим.

12 13

Перший урок в 7-Б класі (класний керівник Полонська А.О.) був присвячений щастю «Що означає бути щасливим». Учні з класним керівником провел етичні діалоги: «Що таке індивідуальність? Як вона впливає на наше життя?», «Що таке щастя? Як воно пов’язано з нашою індивідуальністю?», тестуванням з’ясували «Чи приємно з вами спілкуватися?» і наостанок зробили висновки «Якого ж кольору щастя»
2 вересня в 4-А класі пройшов урок «Діти єднають Україну». Весело та цікаво діти розповідали про свою країну. Мандрували куточками різних міст та дізналися багато нового!

14

Свято День Знань

Знову свята радісні хвилини,
Безліч вересневих привітань.
Здрастуй, школо! Ненька-Україно
Нас вітає всіх із святом Знань!

02.09.2019 року у Новогродівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 відбулося велике і радісне свято — День Знань! У цей теплий вересневий день батьки зібрали у школу своїх дітей. У дітей перших класів попереду багаторічний шлях у школі, як в окремому всесвіті. В шкільних стінах діти виростуть, отримають перші досягнення, пізнають кохання. Для тих, хто уже надівав на себе стрічку випускника, перший дзвоник викликає тепле відчуття ностальгії. А вчителі з любов’ю поведуть дітей до великої Країни Знань!

1 3 4 5 2

Серпень 2019 року

Відзначення Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України

В рамках відзначення Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України, із метою збереження національної пам’яті, консолідації та розвитку національної свідомості українського народу, 23-24 серпня 2019 року в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 проведено ряд заходів: участь педагогічних працівників та здобувачів освіти до  офіційних церемоній урочистого підняття Державного Прапора України; оформленні на пришкільних територіях тематичних фотозони «Я – людина. Ми – родина. Дім наш – Україна»; виготовленні та розповсюдженні волонтерами-представниками учнівської молоді листівки «Незалежна і єдина будь навіки, Україно!»; проведені представниками учнівської молоді вуличних бліц-опитувань «Десять подій (діячів) історії боротьби за незалежність України, які вразили вас»; проведені літні читання на відкритих майданчиках біля бібліотек закладу; облаштовано книжкову виставку «Її велич – українська книга»; проведено спортивні змагання з легкої атлетики, вуличного футболу «Незалежність – назавжди!»; проведено акції «Вітаємо захисників України!» (виготовлення та передача військовослужбовцям-учасникам антитерористичної операції вітальних листівок).

 1 1,1 2 3 6 5 4 8 722 23 24 9 10 11,1 11 12 13 14 15