Новини шкільного життя І семестр 2019-2020 н.р. №2

Грудень 2019

Тиждень права

       Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.   В  5-А, 5-Б, 7-А, 7-Б, 9-А  класі були проведені виховні години («Подорож  в  чарівний світ права», «Мандрівка в країну Права»).  Учні  в  ігровій  формі  ознайомилися  з основними положеннями Декларації прав людини.

 51 53 7 91 92 76971310

6 грудня — День Збройних Сил України                     

За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки —
Низький уклін і тричі «Слава!»
Українські захисники.

         6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Збройні Сили України», який став підставою для офіційного встановлення свята — Дня Збройних сил України.
Щорічно 6 грудня наш заклад  відзначає День Збройних Сил України. Протягом дня було проведено низку заходів: виховні години, уроки-бесіди, вітальні хвилинки, уроки мужності, вікторини.
6 грудня 2019 року в 5-А класі  було проведено виховну годину «Збройні сили України – слава, гордість, міць країни!» Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього.  Учні  створювали асоціативний кущ до слова «солдат»,  підбирали прислів’я та приказки  про захисників рідної землі,  зробили віртуальну історичну  подорож  Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

Шановні чоловіки, юнакі, хлопчикі закладу!  Щиро вітаємо Вас  з Днем Збройних сил України!

11 12 

100 років від Першого Зимового походу Армії УНР

Перший зимовий похід — рейд Армії Української Народної Республіки під проводом генерала Михайла Омеляновича-Павленка. Головним завданням Зимового походу було збереження присутності Армії УНР на українській території.
З цієї нагоди в нашому закладі викладачі історії і класні керівники провели інформаційні години та «круглі столи», на яких учні переглянули проникливе відео, презентації.

1 2

Листопад 2019

Школа має талант!

28 листопада у Новогродівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 відбувся І етап щорічного фестивалю «Школа має талант». Діти 1-4 класів виступали у чотирьох номінаціях: вокал, хореографія, декламація та акторська майстерність.
Суддівською колегією місця були розподілені таким чином:
— в номінації хореографія диплом І ступеня отримав колектив 4-А класу; диплом ІІ ступеня отримала пара з 1- А класу Возняк Марія та її партнер Ляшенко Назар; диплом ІІІ ступеня отримав колектив 4-Б класу.
— в номінації вокал диплом І ступеня отримав учень 3-А класу Постєвка Данило; диплом ІІ ступеня отримав вокальний колектив 4-А класу; диплом ІІІ ступеня отримав вокальний колектив 4-Б класу.
— в номінації декламація диплом І ступеня отримала учениця 2-Б класу Худяк Злата; диплом ІІ ступеня отримала учениця 4-А класу Козакевич Катерина; диплом ІІІ ступеня отримав учень 3-Б класу Огородніков Андрій.
— в номінації акторська майстерність диплом І ступеня отримав колектив 1-Б класу; диплом ІІ ступеня отримав колектив 4-А класу; диплом ІІІ ступеня отримав колектив 2- Б класу. Гран-прі від директора нашого закладу Самоздри Ольги Вікторівни отримала учениця 2-Б класу Худяк Злата за вірш » Ненароджений малюк».
Меценатом свята був приватний підприємець нашого міста директор магазину «Глобус» Арефін Юрій Владиславович. Дякуємо всім, хто завітав на наше свято, оцінив та нагородив наших юних зірочок. Детальніше на сторінці закладу на Фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/1980828298801371/?ref=bookmarks

29 листопада у Новогродівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 відбувся ІІ етап щорічного фестивалю » Школа має талант». Діти 5-11 класів виступали у чотирьох номінаціях: вокал, хореографія, декламація та акторська майстерність.
Суддівською колегією місця були розподілені таким чином:
— в номінації хореографія диплом І ступеня отримав колектив дівчат 9- А класу; диплом ІІ ступеня отримав колектив 6- Б класу; диплом ІІІ ступеня отримав колектив 5- Б класу.
— в номінації вокал диплом І ступеня отримала учениця 11-А класу Дегтяр Олена; диплом ІІ ступеня отримала учениця 6-А класу Ралдугіна Катерина; диплом ІІІ ступеня отримала учениця 8-А класу Шевченко Валерія.
— в номінації декламація диплом І ступеня отримав учень 8- А класу Рудик Артем; диплом ІІ ступеня отримала учениця 7-А класу Олєйнікова Євгенія; диплом ІІІ ступеня отримала учениця 7-А класу Солоненко Анастасія.
— в номінації акторська майстерність диплом І ступеня отримала театральна трупа 10 — А класу; диплом ІІ ступеня отримала театральна трупа 11-А класу; диплом ІІІ ступеня отримала театральна трупа 5-Б класу.
Гран-прі від директора нашого закладу Самоздри Ольги Вікторівни отримав вокальний колектив хлопців 9-А класу за пісню » Тато».
Меценатом свята була приватний підприємець нашого міста директор кафе «Сказка» Ясюнас Світлана Вітаутасівна.
Детальніше на сторінці закладу на Фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/1980828298801371/?ref=bookmarks

ІІІ етап концерту відбудеться для дітей пільгової категорії в день Святого Миколая. Діти, які отримали дипломи І-ІІ ступенів обох етапів, приймуть активну участь у святковій програмі.

Дякуємо всім, хто завітав на наше свято, оцінив та нагородив наших юних зірочок. ШКОЛА МАЄ ТАЛАНТ!

Участь в Усесвітньому Дні Гідності в Україні

Другий рік поспіль 22 листопада учні Новогродівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 долучилися до наймасштабнішого в Європі Усесвітнього Дня Гідності в Україні, місія якого «Сприяти лідерству, ґрунтованому на повазі й підтримці глобального діалогу про гідність, та залучати молодь до обговорень про значення і значимість гідності».
Учні 6 класу створили асоціативний кущ «Гідність — це», переглянули та обговорили відео «Це Всесвітній День Гідності».
Семикласники, працюючи в групах дали відповіді на питання «Як Ви розумієте слово «гідність»? Уважно прослухали звернення Міністерки освіти і науки України Ганни Новосад до учасників Усесвітнього Дня Гідності. З зацікавленістю обговорили відео «Це Всесвітній День Гідності».  Під час дискусії діти з’ясували, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу в цілому. За традицією вони заповнили листівку та написали «Лист у майбутнє». На останок кожен із школярів зробив до висновок «Я хочу бути гідною людиною!»
Учні 8 класів разом також приєдналися до цього глобального руху. 21.11.2019 було проведено годину спілкування «День Гідності та Свободи». Учні подивилися відео «Пам’яті Майдану», «Історія України за 5 хвилин», відеозвернення Міністерки освіти та науки України Ганни Новосад. Визначили поняття «гідність» та «свобода», назвали характеристики гідної людини та гідних вчинків. Активно відбувався мозковий штурм з обговоренням «Що допомагає зберегти особисту гідність». Наприкінці підвели підсумки: «Гідна людина не та, у якої немає вад, а та, у якої є достоїнства» (В. Ключевський)

1 2 3 4 5

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Згідно Указу Президента України від 13 листопада 2014 року № 872/ 2014 у нашому закладі було проведено низку заходів до Дня Гідності та Свободи:
-виставка дитячих малюнків  «Я славлю свою рідну Україну»;
-перегляд документального фільму «Небесна сотня. Зима,що нас змінила»;
-патріотично-інформаційна виховна  година «Від Революції Гідності до Країни гідності».

гідність  Чернова Н.С.

День пам’яті жертв голодомору в Україні

Ні труни, ні хрестів. І ні тризни!
Прямо в яму. На віки-віків!
Чорна сповідь моєї Вітчизни.
І її затамований гнів
А. Листопад

  У п’ятницю 22 листопада  в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7  пройшли жалобні заходи до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні: класні години «Жахливі  уроки  історії», інформаційна година  «Вшанування пам’яті жертв голодомору», перегляд відеоматеріалу «Пам’яті жертв голодомору в Україні», участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та Міжнародній  акції «Запалимо свічку пам’яті!».

IMG_20181114_163041 Чернова Н.С.

День української писемності та мови

Найбільше  і  найдорожче
добро в кожного  народу— це  його  мова,
П.Мирний

          9 листопада — День української писемності та мови, день пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
З метою підвищення рівня знань учнів з української мови та літератури, розширення їхнього світогляду, творчих здібностей, формування внутрішнього світу і ключових компетентностей засобами мистецтва слова, а також задля утвердження шанобливого ставлення до преподобного Нестора Літописця напередодні в закладі відбулися  заходи: конкурс знавців української мови імені П.Яцика, виховні години, уроки-вікторини, літературні хвилинки, на яких учні  дізнались про історію виникнення  державного свята та про засновника писемної української мови Преподобного Нестора Літописця.  Ще вчителі зі старшокласниками долучилися  до написання  Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
День української мови та писемності пройшов дуже насичено та цікаво

 IMG_20191108_171921 IMG_20191108_172103 Чернова Н.С.

Тиждень енергозбереження

8 листопада у рамках Тижня енергозбереження у 3-А класі проведена виховна година «Про електрику все знай і її енергію зберігай». Під час заходу учні, виступаючи в ролях кореспондентів, учених, інженерів, екологів, експертів  отримали інформацію про енергію та цікаві факти з енергозбереження,  переглянули презентацію «Споживаймо енергію розумно», склали пам’ятку – колаж «Як потрібно правильно берегти енергію.

Безымянный

Виставка малюнків «Бережи електроенергію» в 4-Б класі Новогродівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів 7.

4 б 1 4-б

У всьому світі  питання енергозбереження постає дедалі актуальнішим. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також збереження довкілля для наших нащадків. Тому 07.11.2019р. в 11-А класі пройшов виховний захід «Енергозбереження в побуті». Учні підготували інформаційну хвилинку «Цікаві факти з енергозбереження», виконали дослід – задачу, а саме: скільки води в добу втрачається при несправності крану. Дізнатися скільки грошей витрачається марно за 1 місяць? За 1 рік? Провели вікторину «Енергоерудит», переглянули презентацію та рекламний відеоролик із проблеми енергозбереження. Наприкінці заходу склали пам’ятку «Як потрібно правильно берегти енергію».

20191108_165712   Шебанова Анастасія, учениця 11-А кл.

Учні сьомих класів обговорили відеороліки на тему «Добре світло» та «Збережемо тепло нашого будинку»

SAM_6871 SAM_6876 IMG_20191108_201506 IMG_20191108_172109

В  5-А  класі  була  проведена виховна година  на тему «Енергозбереження справа всіх та  кожного». Метою  класної години  було підвести дітей до розуміння, що енергія важлива для людини, що людям слід змінити своє ставлення до її витрат, виховання бережливості та небайдужого ставлення до проблеми енергозбереження. Учні підготували цікаві повідомлення про нагальні  проблеми  сучасності,  малюнки.

сок 2 сок1

09.11.2019 року в восьмих класах була проведена виховна година на тему: «Енергозбереження в побуті». Метою було привернення уваги дітей до проблем використання енергії, економії енергії і енергоресурсів. Дана виховна година проходила у формі семінару. Групи учнів підготували та виступили з повідомленнями на теми:
1. Обігрів приміщень
2. Використання води
3. Електроенергія
4. Приготування їжі
5. Споживання і вторинна обробка
Після виступів відбувалось активне обговорення та вирішення проблемних питань. По закінченню семінару учні залишити свої відгуки про те, чи сподобалася їм така форма роботи, що вони дізналися для себе нового, чого навчилися.

ляна 1 ляна 2 ляна 3

Тиждень безпеки дорожнього руху

В рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху в 7-А класі (кл.керівник Колосовська Н.А.) з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму було проведено вікторину знавців правил дорожнього руху «Мій друг – дорожній рух». Учні із задоволенням відповідали на запитання, розв’язували кросворд, головоломку ,ситуаційні задачі, що підтверджує їх бажання краще знати правила ДР та дотримуватися їх.

SAM_6878 SAM_6879 SAM_6882

15.11.2019 року в 11-А класі проведено  брейн- ринг «Правила дорожнього  руху – це закон життя». У заході  брали участь дві команди.  Протягом гри діти дали відповіді,  що треба знати та робити, щоб уникнути травматизму? Учні також обговорювали ситуації, що застерігають дітей від пустощів на дорогах, про лихацтва і вдавану сміливість, які призводять до трагедії.

20191115_144216Шебанова Анастасія, учениця 11-Акл.