Рік англійської мови в Новогродівській ЗОШ №7

З метою заохочення та  підвищення мотивації учнів щодо  вивчення англійської  мови  у Новогродівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 у 2016 році відбулося    ряд  заходів  у рамках проведення  Року англійської мови в Украіні.
Вже у січні ми готували та проводили тиждень англійської мови. Для учнів 8-11 класів було проведено кінолекторій на тему: « Great Britain» («Велика Британія»). Діти з великим задоволенням дивилися відео  англійською мовою про визначні місця Великої Британії, потім на рівні своїх мовних навичок  у  ході бесіди з учителем висловлювали свої думки про побачене, описували місця, що їм найбільше сподобалися. Знову ж серед старшокласників було проведено вікторину «Oh, Lucky Man» («Щасливчик»).
Ми намагались узагальнити уміння та навички учнів із вивченого матеріалу, розширити лінгвістичний кругозір, розвивати інтелектуальні здібності за допомогою гри. Молодь із задоволенням виконувала різноманітні завдання. За допомогою ігор учні вдосконалювали навички читання, аудіювання та говоріння, розвивали логічне мислення, пам’ять та увагу.

Конкурс плакатів «Be Healthy» («Будьмо здорові»), що   відбувся серед учнів 9 класів, був оформлений як  інформаційна виставка творчих робіт.

Дебати відбулись серед учасників шкільного євроклуба «YES» («Молоді європейські зірочки»), де з’ясовувались та порівнювались  моральні  цінності різних країн.

З учнями 5-7 класів  ми провели круглий стіл «Festivals in Great Britain and Ukraine» (Фестивалі у Великій Британії та в Україні»). Діти  порівнювали свята і традиції України та Великобританії. Для збору необхідної інформації вони проводили огляд літератури, інтернет-ресурсів тощо. Також діти 2  класу  брали участь у конкурсі-караоке « The Best Singer» («Найкращий співак»). Головною метою проведення таких заходів було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в молодшій школі, розвиток в учнів навичок слухання та говоріння, зокрема співів іноземною мовою, розвиток творчих здібностей, логічного мислення та пам’яті.

Було  проведено квест-гру  «Fruits@Vegetables» («Фрукти й овочі») для учнів  4 класів. Їх  було поділено на команди. Завдання охоплювали увесь вивчений матеріал, діти із цікавістю виконували усі поставлені перед ними завдання. Метою цього заходу було продовжувати формувати  в учнях позитивне ставлення до англійської мови та виховувати почуття відповідальності. Під час гри всі школярі  показали гарну ерудицію, знання англійської мови, згуртованість і вміння працювати в команді. Діти брали активну участь в обговоренні запропонованих запитань, самостійно могли оцінити свої наявні знання про англомовні країни, знання однокласників і чітко виділити нове для себе.

За допомогою мультимедійних пристроїв наші  ініціативні  учні підготували та обмінялись  англійськими  кросвордами  та пазлами з географічними відомостями, політичним устроєм, державними символами англомовних країн, бо це повинна знати будь-яка інтелектуально-розвинена людина.
Проведення круглого столу на тему «Галопом по Європі» запам’яталось  шкільним євроклубівцям, адже вони мали можливість розширити  свої знання про культури країн, формувати лінгвокраїнознавчу компетенцію школярів.

А скільки творчих фантазій  показали діти, коли захищали  свої проекти з обраних тем  за допомогою інформаційних технологій! Метою заходу було навчити учнів створювати презентації та  розвивати вміння захищати свої роботи, використовуючи вивчений лексичний матеріал в усному мовленні, а також виховувати та підтримувати мотивацію до оволодіння англійською мовою, навчити  працювати із додатковою літературою, формувати навички ведення документації та естетичного оформлення матеріалів. Під час виконання завдань учні займалися дослідженням та оформленням  проектної роботи. Наприкінці заходу діти презентували результати своїх досліджень. Всі переможці були нагороджені грамотами.

Метою проведення тижня англійської мови було удосконалення знань, вмінь та навичок, отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю та країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення англійської мови.
Мету проведення тижня англійської мови було досягнуто, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання іноземної мови та спробували свої сили на сцені. Найкращі знавці англійської мови у кожному класі отримали спеціальні призи. Адміністрація школи оголосила подяку учителям й учням школи за активну участь у проведенні тижня англійської мови.
За для популяризації та вдосконалення навичок володіння англійською мовою  у лютому місяці було проведено  пізнавальну гру «Winter Holidays» («Зимові свята»), де діти  продовжували вчитися й демонструвати свою сценічну майстерність за допомогою власних  виступів англійською мовою, брали активну участь у вікторині, відгадували загадки, співали й танцювали.  Найромантичнішим зимовим  святом було визнано «St. Valentine`s Day» («День Св. Валентина»). Наприкінці заходу всі діти отримали валентинки на честь свята.
11 березня  2016 року у Новогродівській ЗОШ№7 було проведено шкільний захід «Shevchenko is Known Al Over the World»(«Шевченко відомий у всьому світі»), присвячений вшануванню  пам’яті великого  Кобзаря. Учні  шкільного євроклубу «YES» ознайомили глядачів  із багатогранним талантом Т. Шевченка – через співи, декламацію віршів трьома іноземними мовами – англійською, німецькою та французькою; презентували свої творчі роботи, де показали й  розповіли усім, як вшановують Тараса  Шевченка у різних країнах світу. Цей захід  залишив по собі безліч яскравих вражень, нові знання, приніс натхнення та наснагу.

Участь у педагогічній  майстерні – необхідна справа для кожного вчителя, що дбає про свій розвиток. Отож, 13 квітня із підсумком роботи шкільного євроклуба  « YES»  вчитель англійської мови Костянко Т.В. брала участь у обласному майстер-класі, де ділилась  досвідом роботи Новогродівської школи №7 з колегами інших міст.
Квітень – участь Костянко Т.В. у обласному семінарі щодо ознайомлення із сучасною навчальною літературою для викладання англійської  мови.

Також у квітні дуже актуальним було проведення он-лайн тестування для учнів 11 класів з метою з’ясування рівня володіння англійською  мовою та в рамках підготовки випускників до ДПА.
У  травні учитель англійської мови Шутова К.О. разом із дітьми підготували розважально-пізнавальну гру «Tea Party in England» («Британське чаювання»). Метою цієї гри було ознайомити учнів з цікавими традиціями  Англії та викликати інтерес до вивчення англійської мови, розвиток  навичок слухання, інтересу до творчості, логічного мислення та пам’яті. Окрім того, продовжували вчитися співпрацювати в командах для досягнення спільної мети та розвитку впевненості у своїх силах та знаннях.

Влітку,  під час роботи пришкільного дитячого табору  дітей привітали гості благодійного фонду «Red Noses»  («Червоні носи»).  Веселі ігри та конкурси дуже сподобались нашим маляткам.

У вересні під час  святкування ювілею пам’ятнику Т.Г.Шевченка наші євроклубівці декламували поезію Кобзаря трьома іноземними мовами.
7 жовтня 2016 року Новогродівська загальноосвітня школа №7 зустрічала гостей. До нас завітала громадський діяч Ірена Даниш (м. Сіетл, штат Вашингтон, США). Зустріч пройшла у теплій атмосфері. У бесідах із представниками міського відділу освіти, шкільною адміністрацією, вчителями іноземної мови та старшокласниками з’ясовувались проблеми нашої молоді, шляхи  їх подолання. Обговорювались знання і активність громадян з питань Прав Людини. Наші євроклубівці висловлювали свої думки щодо актуальності існування молодіжних рухів.  Учні середніх та молодших класів отримали відео привітання англійською мовою від американської діячки. Всі ми дійшли висновку, що слід продовжувати роботу з громадами, із молоддю в напрямку «активного громадянства».

Щоб надихати наших   дітей вільно володіти англійською  мовою  та бути відкритими до інших культур і досвідів, ми запрошуємо  волонтерів із різних країн  до співпраці з нашими вчителями й дітьми у пришкільному дитячому оздоровчому таборі.  З цією метою у листопаді було оголошено й проведено  конкурси  серед учнів  на кращий виступ  «My School» («Моя школа»), обрано найгарніші постери   про наше місто Новогродівку.  Роботи  переможців увійшли до презентації  загальношкільного проекту «Go Camps» («Мовні табори»).

Активізація програми «E-Twinning Plus» (навчальна програма Європейської Комісії) розглядається нами як одна з перспективних  для подальшої шкільної роботи. З цією метою учитель Костянко Т.В. брала участь у обласному семінарі «Сучасна школа в міжнародній англомовній освітній комунікації.» (м. Торецьк), де відбувся обмін досвідом роботи у цій платформі. Після успішної реєстрації та початку роботи  нашої школи   за  програмою «E-Twinning Plus»  вже у грудні вчителів англійської мови Литвин Л.П. та Костянко Т.В.  запрошено на тренінг до м. Києва.

14 грудня  у  шкільній  бібліотеці  відбулася акція «Читання творів в оригіналі  — ключ  до оволодіння мовою!» Під час заходу  учні   5 – 11 класів пригадали основні відомості про життя і творчість видатних англійських письменників, декламували твори англійською та українською мовами. Молодші школярі  занурилися  у світ  чудової  англійської  казки.

Традиційне проведення олімпіад,  конкурсів з англійської  мови  та перемоги  надихають  вчителів й учнів на подальшу роботу. Так  у 2016 році наші учні стали переможцями ІІ етапу  й  учасниками ІІІ  етапу Всеукраїнської олімпіади  з англійської мови. Участь у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч»  принесла нам чимало перемог також.  У міжнародному конкурсі знавців англійської мови «My Motherland –the place where I live.»  («Моя Батьківщина – місце, де я живу.») найактивніші учні отримали сертифікати.

Закінчити 2016 Рік англійської мови  ми вирішили загальношкільним  святом. Цей захід  був присвячений життю й творчості Уільяма Шекспіра, звучали сонети Шекспіра. Гості побачили  інсценізацію уривків драматургічних п’єс, переглянули відеофільми, прийняли участь у вікторинах.